Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz


Samorząd Województwa

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego prowadzi działania z zakresu współpracy zagranicznej zgodnie z prawem wewnętrznym Polski, polityką zagraniczną państwa i jego międzynarodowymi zobowiązaniami, a także w granicach swoich zadań i kompetencji, w szczególności zaś w zgodzie z ustawą zasadniczą - Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej (Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 78 poz. 483 z późn. zm.), art. 15-16, 163-172) , Ustawą o przystępowaniu jednostek samorządu terytorialnego do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych (Dz.U. nr 91, poz.1009 z późn. zmianami) oraz Ustawą z dnia 5 czerwca 1989r o samorządzie Województwa (Dz.U. 1998 Nr 9 poz. 576 z późn. zmianami, rozdzial VI, art. 75-77).

mapa do pobrania


Samorząd Województwa Świętokrzyskiego realizując zapisy Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r o samorządzie województwa, opracował, a Sejmik Województwa Świętokrzyskiego uchwalił, po uzyskaniu akceptacji Ministra Spraw Zagranicznych Priorytety Współpracy Zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego, które formułują główne cele współpracy zagranicznej Województwa a także określają priorytety geograficzne i ogólne zamierzenia w zakresie przystępowania do międzynarodowych umów i zrzeszeń regionalnych. Zapisy Priorytetów Współpracy Zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego pozostają również w zgodzie zarówno z Priorytetami Polskiej Polityki Zagranicznej 2012-2016, jak również ze zaktualizowaną Strategią Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020, która podkreśla rolę współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej Województwa Świętokrzyskiego jako narzędzia jego rozwoju.


W Uchwale Nr XLI/731/10 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 27 września 2010r. w sprawie przyjęcia „Priorytetów współpracy zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego” Sejmik Województwa Świętokrzyskiego zobowiązał Zarząd Województwa do bieżącego monitorowania realizacji „Priorytetów współpracy”
i przedkładania Sejmikowi Województwa corocznie w terminie do końca pierwszego półrocza danego roku raportu z realizacji priorytetów współpracy zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego za rok poprzedni. Dokument ten znany pod nazwą Raport z realizacji priorytetów współpracy zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego jest zestawieniem najważniejszych wydarzeń związanych z aktywnością Województwa Świętokrzyskiego na arenie międzynarodowej.

Województwo Świętokrzyskie posiada sformalizowaną współpracę z następującymi partnerami zagranicznymi:

oraz niesformalizowaną, głównie w ramach współpracy projektowej z :

Podtrzymując już funkcjonujące i nawiązując nowe kontakty międzynarodowe WŚ uczestniczy w absorpcji oraz wymianie wiedzy i doświadczeń z zakresu efektywnego zarządzania rozwojem regionalnym, wzmacniania demokracji lokalnej i regionalnej.

Będąc aktywnym uczestnikiem wydarzeń międzynarodowych w Europie i na świecie WŚ promuje swoje walory oraz dostarcza informacji istotnych z punktu widzenia promocji gospodarczej i turystycznej. Budowaniu pozycji WŚ na arenie międzynarodowej sprzyja posiadanie stałego przedstawicielstwa w Brukseli - Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli i jego działalność w ramach Domu Polski Wschodniej w Brukseli oraz udział w licznych międzynarodowych imprezach promocyjnych, targowych i wystawienniczych.

Województwo Świętokrzyskie aktywnie wspiera kontakty podmiotów ze swojego terytorium z partnerami z regionów innych państw.

Poprzez uczestnictwo w wydarzeniach zagranicznych i pomoc organizacyjną dla organizacji pozarządowych WŚ wspiera środowiska polonijne w Europie i na świecie.

Województwo Świętokrzyskie jest członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Jest również reprezentowane w Komitecie Regionów i Parlamencie Europejskim.


Załączniki

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!