Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz


Samorząd Województwa

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego prowadzi działania z zakresu współpracy zagranicznej zgodnie z prawem wewnętrznym Polski, polityką zagraniczną państwa i jego międzynarodowymi zobowiązaniami, a także w granicach swoich zadań i kompetencji, w szczególności zaś w zgodzie z ustawą zasadniczą - Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej (Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 78 poz. 483 z późn. zm.), art. 15-16, 163-172) , Ustawą o przystępowaniu jednostek samorządu terytorialnego do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych (Dz.U. nr 91, poz.1009 z późn. zmianami) oraz Ustawą z dnia 5 czerwca 1989r o samorządzie Województwa (Dz.U. 1998 Nr 9 poz. 576 z późn. zmianami, rozdzial VI, art. 75-77).

mapa do pobrania


Samorząd Województwa Świętokrzyskiego realizując zapisy Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r o samorządzie województwa, opracował, a Sejmik Województwa Świętokrzyskiego uchwalił, po uzyskaniu akceptacji Ministra Spraw Zagranicznych Priorytety Współpracy Zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego, które formułują główne cele współpracy zagranicznej Województwa a także określają priorytety geograficzne i ogólne zamierzenia w zakresie przystępowania do międzynarodowych umów i zrzeszeń regionalnych. Zapisy Priorytetów Współpracy Zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego pozostają również w zgodzie zarówno z Priorytetami Polskiej Polityki Zagranicznej 2012-2016, jak również ze zaktualizowaną Strategią Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020, która podkreśla rolę współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej Województwa Świętokrzyskiego jako narzędzia jego rozwoju.


W Uchwale Nr XLI/731/10 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 27 września 2010r. w sprawie przyjęcia „Priorytetów współpracy zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego” Sejmik Województwa Świętokrzyskiego zobowiązał Zarząd Województwa do bieżącego monitorowania realizacji „Priorytetów współpracy”
i przedkładania Sejmikowi Województwa corocznie w terminie do końca pierwszego półrocza danego roku raportu z realizacji priorytetów współpracy zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego za rok poprzedni. Dokument ten znany pod nazwą Raport z realizacji priorytetów współpracy zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego jest zestawieniem najważniejszych wydarzeń związanych z aktywnością Województwa Świętokrzyskiego na arenie międzynarodowej.

Województwo Świętokrzyskie posiada sformalizowaną współpracę z następującymi partnerami zagranicznymi:

oraz niesformalizowaną, głównie w ramach współpracy projektowej z :

Podtrzymując już funkcjonujące i nawiązując nowe kontakty międzynarodowe WŚ uczestniczy w absorpcji oraz wymianie wiedzy i doświadczeń z zakresu efektywnego zarządzania rozwojem regionalnym, wzmacniania demokracji lokalnej i regionalnej.

Będąc aktywnym uczestnikiem wydarzeń międzynarodowych w Europie i na świecie WŚ promuje swoje walory oraz dostarcza informacji istotnych z punktu widzenia promocji gospodarczej i turystycznej. Budowaniu pozycji WŚ na arenie międzynarodowej sprzyja posiadanie stałego przedstawicielstwa w Brukseli - Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli i jego działalność w ramach Domu Polski Wschodniej w Brukseli oraz udział w licznych międzynarodowych imprezach promocyjnych, targowych i wystawienniczych.

Województwo Świętokrzyskie aktywnie wspiera kontakty podmiotów ze swojego terytorium z partnerami z regionów innych państw.

Poprzez uczestnictwo w wydarzeniach zagranicznych i pomoc organizacyjną dla organizacji pozarządowych WŚ wspiera środowiska polonijne w Europie i na świecie.

Województwo Świętokrzyskie jest członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Jest również reprezentowane w Komitecie Regionów i Parlamencie Europejskim.


Załączniki

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!