Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Projekty międzynarodowe


Projekty zagraniczne Samorządu Województwa Świętokrzyskiego i jego jednostek podległych

Bardzo ważnym elementem działań o charakterze międzynarodowym prowadzonych przez Województwo Świętokrzyskie jest uczestnictwo w projektach zagranicznych, które służą wymianie doświadczeń lub wspierają rozwój kapitału ludzkiego.


W załączonej tabeli znajduje się wykaz najnowszych projektów, w których uczestniczył lub nadal uczestniczy Samorząd Województwa Świętokrzyskiego i jego jednostki podległe.

 


2017-12-08

RDI2CluB - „Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”

1 października 2017 r. Województwo Świętokrzyskie przystąpiło do realizacji międzynarodowego projektu pod nazwą „Rural RDI milieus in transition towards smart Bioeconomy Clusters and Innovation Ecosystems” (RDI2CluB) („Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”) w ramach Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020. Projekt realizowany będzie w latach 2017 – 2020 przez 12 partnerów z 5 krajów, tj. Finlandii, Polski, Norwegii, Estonii i Łotwy oraz przez6 organizacji stowarzyszonych.

więcej

2014-12-23

Projekt „28. Zarządzanie-Edukacja-Innowacja”.

spwz
Przedsięwzięcie w ramach projektu systemowego „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych” zrealizowane zostało w celu podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli przez dofinansowanie różnych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych za granicą oraz stworzenie profesjonalnych struktur organizowania mobilności ponadnarodowej w instytucjach.

więcej

2013-12-31

Realizacja projektu „The world can change with us! Let’s make a difference!” - „Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany!”

spwz
W związku z realizacją działań w ramach projektu „The world can change with us! Let’s make a difference!” (pol. „Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany!”), młodzi uczestnicy projektu wzięli udział w licznych spotkaniach, których głównym celem było wzmacnianie wiedzy obywatelskiej i praktycznych postaw obywatelskich wśród młodzieży, m.in. poprzez uczenie się o procesach demokratycznych. Dlatego też, 5 grudnia 2013r. odbyły się warsztaty w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach. Podczas spotkania, pod okiem trenerów młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, których celem było kształtowanie kapitału społecznego wśród młodego pokolenia.

więcej

2013-12-04

O edukacji obywatelskiej w międzynarodowym gronie

„W jaki sposób wspierać nauczycieli w kształceniu postaw obywatelskich wśród uczniów” – to temat wizyty studyjnej, organizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w której uczestniczą przedstawiciele edukacji z ośmiu krajów Unii Europejskiej. W województwie świętokrzyskim będą przebywać do 6 grudnia.  

więcej

2013-11-27

I Świętokrzysko-Winnickie Forum Ekologiczne w Kielcach

Biznes dla ekologii. Odbierz nagrodę za baterie. Odwiedź I Forum Ekologiczne w Kielcach i wymień zużyte baterie na upominek! Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód zaprasza 1 grudnia 2013 r.  do organizowanej po raz pierwszy polsko-ukraińskiej dyskusji na temat zbiórki oraz przetwarzania niebezpiecznych odpadów.

więcej

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!