Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Projekty międzynarodowe


Projekty zagraniczne Samorządu Województwa Świętokrzyskiego i jego jednostek podległych

Bardzo ważnym elementem działań o charakterze międzynarodowym prowadzonych przez Województwo Świętokrzyskie jest uczestnictwo w projektach zagranicznych, które służą wymianie doświadczeń lub wspierają rozwój kapitału ludzkiego.


W załączonej tabeli znajduje się wykaz najnowszych projektów, w których uczestniczył lub nadal uczestniczy Samorząd Województwa Świętokrzyskiego i jego jednostki podległe.

 


2017-12-08

RDI2CluB - „Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”

1 października 2017 r. Województwo Świętokrzyskie przystąpiło do realizacji międzynarodowego projektu pod nazwą „Rural RDI milieus in transition towards smart Bioeconomy Clusters and Innovation Ecosystems” (RDI2CluB) („Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”) w ramach Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020. Projekt realizowany będzie w latach 2017 – 2020 przez 12 partnerów z 5 krajów, tj. Finlandii, Polski, Norwegii, Estonii i Łotwy oraz przez6 organizacji stowarzyszonych.

więcej

2014-12-23

Projekt „28. Zarządzanie-Edukacja-Innowacja”.

spwz
Przedsięwzięcie w ramach projektu systemowego „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych” zrealizowane zostało w celu podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli przez dofinansowanie różnych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych za granicą oraz stworzenie profesjonalnych struktur organizowania mobilności ponadnarodowej w instytucjach.

więcej

2013-12-31

Realizacja projektu „The world can change with us! Let’s make a difference!” - „Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany!”

spwz
W związku z realizacją działań w ramach projektu „The world can change with us! Let’s make a difference!” (pol. „Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany!”), młodzi uczestnicy projektu wzięli udział w licznych spotkaniach, których głównym celem było wzmacnianie wiedzy obywatelskiej i praktycznych postaw obywatelskich wśród młodzieży, m.in. poprzez uczenie się o procesach demokratycznych. Dlatego też, 5 grudnia 2013r. odbyły się warsztaty w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach. Podczas spotkania, pod okiem trenerów młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, których celem było kształtowanie kapitału społecznego wśród młodego pokolenia.

więcej

2013-12-04

O edukacji obywatelskiej w międzynarodowym gronie

„W jaki sposób wspierać nauczycieli w kształceniu postaw obywatelskich wśród uczniów” – to temat wizyty studyjnej, organizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w której uczestniczą przedstawiciele edukacji z ośmiu krajów Unii Europejskiej. W województwie świętokrzyskim będą przebywać do 6 grudnia.  

więcej

2013-11-27

I Świętokrzysko-Winnickie Forum Ekologiczne w Kielcach

Biznes dla ekologii. Odbierz nagrodę za baterie. Odwiedź I Forum Ekologiczne w Kielcach i wymień zużyte baterie na upominek! Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód zaprasza 1 grudnia 2013 r.  do organizowanej po raz pierwszy polsko-ukraińskiej dyskusji na temat zbiórki oraz przetwarzania niebezpiecznych odpadów.

więcej

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!