Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

RDI2CluB - („Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”

1 października 2017 r. Województwo Świętokrzyskie przystąpiło do realizacji międzynarodowego projektu pod nazwą „Rural RDI milieus in transition towards smart Bioeconomy Clusters and Innovation Ecosystems” (RDI2CluB) („Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”) w ramach Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020. Projekt realizowany będzie w latach 2017 – 2020 przez 12 partnerów z 5 krajów, tj. Finlandii, Polski, Norwegii, Estonii i Łotwy oraz przez6 organizacji stowarzyszonych.


 

W skład polskiego konsorcjum, poza Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, wchodzą: Regionalne Centrum Naukowo -Technologiczne oraz Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS. Partner wiodący projektu RDI2CluB, a zarazem jednostka aplikująca, to Uniwersytet Nauk Stosowanych (JAMK) z Regionu Centralnej Finlandii.

Koordynatorem działań projektowych w Świętokrzyskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – lider konsorcjum, gdzie Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki (Oddział Współpracy Zagranicznej) odpowiada m. in. za działania organizacyjno-finansowe, natomiast realizację kwestii merytorycznych nadzoruje Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska we współpracy z Departamentem Polityki Regionalnej.


Całkowity budżet trzyletniego projektu wynosi ponad 2,7 mln Euro, z czego dla wszystkich partnerów z województwa świętokrzyskiego zaplanowana jest kwota ponad 385 tys. Euro (tj. ok. 1,6 mln zł), przy 15% wkładzie własnym.

Celem projektu jest analiza i rozwój potencjału biogospodarki, czyli działalności gospodarczej wykorzystującej biologiczne zasoby naturalne i przetwarzającej je w żywność, energię i inne produkty czy usługi, na obszarach wiejskich w regionach uczestniczących w projekcie. Biogospodarka może pobudzać wzrost gospodarczy i tworzyć nowe miejsca pracy. Z uwagi na bogate zasoby naturalne, obszary wiejskie Regionu Morza Bałtyckiego (RMB) mają w tym zakresie ogromny potencjał.

Więcej informacji: http://projects.interreg-baltic.eu/projects/rdi2club-101.html


Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!