Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

2016-11-17

Koreańskie Forum Biznesowe

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa zaprasza do udziału w Koreańskim Forum Biznesowym. Forum odbędzie się 1 grudnia 2016 w godzinach od 10.00 do 18.00 w sali konferencyjnej hotelu Novotel Warsaw. ...

więcej

spwzswpz

RDI2CluB - („Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”

1 października 2017 r. Województwo Świętokrzyskie przystąpiło do realizacji międzynarodowego projektu pod nazwą „Rural RDI milieus in transition towards smart Bioeconomy Clusters and Innovation Ecosystems” (RDI2CluB) („Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”) w ramach Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020. Projekt realizowany będzie w latach 2017 – 2020 przez 12 partnerów z 5 krajów, tj. Finlandii, Polski, Norwegii, Estonii i Łotwy oraz przez6 organizacji stowarzyszonych.


 

W skład polskiego konsorcjum, poza Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, wchodzą: Regionalne Centrum Naukowo -Technologiczne oraz Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS. Partner wiodący projektu RDI2CluB, a zarazem jednostka aplikująca, to Uniwersytet Nauk Stosowanych (JAMK) z Regionu Centralnej Finlandii.

Koordynatorem działań projektowych w Świętokrzyskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – lider konsorcjum, gdzie Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki (Oddział Współpracy Zagranicznej) odpowiada m. in. za działania organizacyjno-finansowe, natomiast realizację kwestii merytorycznych nadzoruje Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska we współpracy z Departamentem Polityki Regionalnej.


Całkowity budżet trzyletniego projektu wynosi ponad 2,7 mln Euro, z czego dla wszystkich partnerów z województwa świętokrzyskiego zaplanowana jest kwota ponad 385 tys. Euro (tj. ok. 1,6 mln zł), przy 15% wkładzie własnym.

Celem projektu jest analiza i rozwój potencjału biogospodarki, czyli działalności gospodarczej wykorzystującej biologiczne zasoby naturalne i przetwarzającej je w żywność, energię i inne produkty czy usługi, na obszarach wiejskich w regionach uczestniczących w projekcie. Biogospodarka może pobudzać wzrost gospodarczy i tworzyć nowe miejsca pracy. Z uwagi na bogate zasoby naturalne, obszary wiejskie Regionu Morza Bałtyckiego (RMB) mają w tym zakresie ogromny potencjał.

Więcej informacji: http://projects.interreg-baltic.eu/projects/rdi2club-101.html


Kalendarium

Maj 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
    12345
6789
10

1 wydarzenie dnia 10-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

11

1 wydarzenie dnia 11-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

12

1 wydarzenie dnia 12-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

13141516171819
20212223242526
2728293031   

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!