Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Cykl konsultacji warsztatowych z partnerem austriackim

W dniach  27 – 30 listopada zakończył się cykl spotkań Grantobiorców w projekcie „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” z partnerem oraz Ekspertami austriackimi w szkołach i przedsiębiorstwach z terenu województwa świętokrzyskiego. Wizyta została zorganizowana przez Lidera projektu – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy.


Pierwsze dwudniowe konsultacje dotyczyły grantu „Innowacyjny Model Kształcenia Praktycznego JPD dla kierunku technik informatyk” realizowanego przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. W ramach grantu kształcenie praktyczne będzie odbywać się w zawodzie informatyk w różnych gałęziach regionalnej gospodarki, w sumie 68 uczniów i uczennic zostanie objętych innowacyjnym modelem kształcenia praktycznego.
Podczas dwudniowych warsztatów Eksperci z Austrii: Bernd Hochwarter i Rene Bischof, spotkali się z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, nauczycielami zawodu oraz młodzieżą, która będzie odbywać zajęcia u przedsiębiorców. Eksperci na początek wizyty w Ostrowcu Świętokrzyskim odwiedzili telewizję Lokalna TV oraz redakcję Radio Ostrowiec, gdzie uczniowie będą odbywać kształcenie praktyczne. W radio Eksperci udzielili również wyczerpującego wywiadu, dotyczącego implementacji kształcenia praktycznego w miejscu pracy, w oparciu o dotychczasowe doświadczenie oraz zdobytą wiedzę podczas poprzednich konsultacji odbywających się w naszym województwie.
Kolejny dzień Eksperci spędzili w Kielcach, uczestnicząc w spotkaniach z kieleckimi przedsiębiorcami, którzy podjęli współpracę na rzecz wdrożenia Innowacyjnego Modelu Kształcenia i będą kształcić uczniów uczestniczących w grancie. Odwiedzili Centrum Biznesu w Kielcach oraz Medical SPA Invex Remedies.

Kolejne dwudniowe warsztaty poświęcone były grantowi „Korpus Fachowców – współpraca ekspertów dla efektywnego kształcenia praktycznego w branży gastronomiczno-hotelarskiej”, który jest realizowany przez Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan w partnerstwie z Fundacją Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy oraz Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Innowacyjny Model Kształcenia zakłada praktyczną naukę zawodu u przedsiębiorców dla 68 uczniów i uczennic kształcących się na kierunkach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, w 5 świętokrzyskich szkołach.

Pierwszego dnia Eksperci: Marcel Pomper i Rene Bischof, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami: Zespołu Szkół Przetwórstwa Spożywczego w Kielcach oraz Niepublicznego Technikum Zawodowego im. Żołnierzy ONZ Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Najważniejszym punktem obu wizyt były spotkania z młodzieżą biorącą udział w grancie. Dzień zakończył się spotkaniem z przedstawicielami wszystkich Partnerów realizujących grant oraz przedstawicielami kolejnych 3 szkół tj. Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN w Sandomierzu oraz Prywatnego Technikum AWANS. Cykl konsultacji z ekspertami w naszym regionie zakończył się wizytą u przedsiębiorców: Binkowski Resort w Kielcach oraz Bristol Art.&Medical SPA z Buska – Zdroju, gdzie młodzież odbywa kształcenie praktyczne i przyucza się do wybranego przez siebie przyszłego zawodu. Eksperci zwiedzili oba obiekty, a wśród pracowników mieli okazję zobaczyć uczniów doskonalących swoje umiejętności pod fachowym okiem kadry hoteli.

Projekt jest realizowany przez Województwo Świętokrzyskie: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej w partnerstwie ponadnarodowym z Instytutem Szkolenia Zawodowego – Berufsforderungsinstitut Burgenland (BFI) w ramach Osi Priorytetowej IV. Innowacje Społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.1 innowacje społeczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

źródło: www.swietokrzyskie.pro

Galeria zdjęć

  • spwz
  • spwz

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!