Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

2016-11-17

Koreańskie Forum Biznesowe

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa zaprasza do udziału w Koreańskim Forum Biznesowym. Forum odbędzie się 1 grudnia 2016 w godzinach od 10.00 do 18.00 w sali konferencyjnej hotelu Novotel Warsaw. ...

więcej

spwzswpz

Świętokrzyskie inwestycje ze wsparciem Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Województwo świętokrzyskie może być partnerem dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego szczególnie przy realizacji dużych, wieloletnich przedsięwzięć. O tym, jakie są możliwości uzyskania wsparcia dla takich działań rozmawiali dziś przedstawiciele Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z przedstawicielami EBI. – Planowanie tych inwestycji w regionie bez dodatkowego wsparcia instytucji finansowych nie byłoby możliwe – powiedział Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.


Głównym zadaniem Europejskiego Banku Inwestycyjnego jest udzielanie kredytów na preferencyjnych warunkach na projekty wspierające cele Unii Europejskiej. Branże, w które EBI inwestuje to: innowacje, środowisko, infrastruktura oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.
– W przypadku samorządów, praktycznie wszystkie inwestycje dotyczą infrastruktury i środowiska – mówił Rafał Rybacki, szef Wydziału ds. Kredytów, Sektor Publiczny i Infrastruktura, Polska i Kraje Bałtyckie w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

– Właśnie rozpoczęliśmy prace nad nową Strategią Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego i finansowania z nowej unijnej perspektywy, dlatego to jest bardzo dobry moment na takie rozmowy – mówił Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Wśród obszarów, które wymagają doinwestowania, zdaniem przewodniczącego, jest infrastruktura drogowa wokół Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach, uzbrojenie 600 hektarów w Obicach, największego w Europie terenu przeznaczonego pod inwestycje, ale również realizacja mniejszych zadań, które ułatwią życie rolnikom na południu województwa. To także inwestowanie w projekty związane z ochroną środowiska, ekologię, energetykę oraz innowacje.

Renata Janik, wicemarszałek województwa zwróciła uwagę na obszar polityki społecznej, szczególnie w kontekście wsparcia dla seniorów, których przybywa i konieczne jest zapewnienie im właściwej opieki zdrowotnej.
– Wyzwaniem dla nas jest także zatrzymanie młodych ludzi w regionie, bo już przedsiębiorcy odczuwają brak rąk do pracy – powiedziała Renata Janik. Dlatego tak ważny jest zrównoważony rozwój regionu.

Zdaniem marszałka Andrzeja Bętkowskiego ogromnych inwestycji wymaga turystyka uzdrowiskowa. – Pokłady wód siarczkowych w Busku i Solcu, a w przyszłości także w Kazimierzy Wielkiej to ogromny atut naszego województwa. Dlatego koniecznie trzeba tę sferę wzmacniać i wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu nie tyko nie tylko naszych kuracjuszy, ale także gości z zagranicy. Największe inwestycje czekają nas w Kazimierzy, gdzie ta infrastruktura dopiero się tworzy, dlatego jutro przedstawiciele EBI spotkają się z przedstawicielami klastra uzdrowiskowego i być może coś z tego pozytywnego wyjdzie – mówił marszałek.

Podczas dwudniowej wizyty w województwie świętokrzyskim przedstawiciele EBI spotkali się także z władzami Kielc oraz rektorami Politechniki Świętokrzyskiej i UJK. W środę, 13 lutego odwiedzą Busko-Zdrój i Kazimierzę Wielką.
EBI jest największą instytucją finansową na świecie, którego udziałowcem jest także Polska. Oferuje nie tylko wparcie finansowe, ale także doradztwo na każdy etapie tworzenia projektów.

W spotkaniu z przedstawicielami EBI wzięli też udział Maria Fidzińska- Dziurżyńska, skarbnik województwa świętokrzyskiego i Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Galeria zdjęć

  • spwz

Kalendarium

Maj 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
    12345
6789
10

1 wydarzenie dnia 10-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

11

1 wydarzenie dnia 11-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

12

1 wydarzenie dnia 12-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

13141516171819
20212223242526
2728293031   

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!