Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Misja gospodarcza do Buska-Zdroju – są już pierwsze efekty!

W dniach 12 – 15 czerwca br. w Busku-Zdroju odbyła się gospodarcza misja przyjazdowa zagranicznych przedsiębiorców i specjalistów z branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej. Było to już szóste spotkanie poświęcone promocji regionalnych usług uzdrowiskowych na rynkach zagranicznych. Wzięli w nim udział eksperci z Argentyny, Danii, Norwegii, Rosji, RPA, Szwecji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie to było  połączone z międzynarodowym spotkaniem sieciującym B2B pn. „Świętokrzyski trójkąt uzdrowiskowy – nowe horyzonty”. Była to już szósta edycja tego sympozjum organizowanego przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Celem spotkania była promocja potencjału gospodarczego województwa oraz regionalnych usług uzdrowiskowych na rynkach zagranicznych jako jednej z inteligentnych specjalizacji regionu. Trzydniowe forum było doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów, które mogą przyczynić się do rozwoju branży uzdrowiskowej regionu świętokrzyskiego.W dniu 13 czerwca br. w buskim Hotelu Bristol odbyło się spotkanie eksperckie, w formie warsztatowej, podczas którego miejscowi uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat wpływu różnic kulturowych na przygotowanie oferty dla klientów zagranicznych. Spotkanie prowadziła Ewa Danela Burdon, Prezes NPCC – Norwesko-Polskiej Izby Handlowej oraz właścicielka firmy Perfect Connection Ans.

Ponadto, w dniu 14 czerwca br., w Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi”, podczas spotkania sieciującego głos zabrał Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa oraz Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego.

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, mówił o potrzebie powstania wspólnej oferty promującej usługi uzdrowiskowe oraz podkreślił dostępność komunikacyjną świętokrzyskich kurortów.

Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa, zaakcentował walory zdrowotne i atrakcyjność turystyczną przedmiotowego regionu.

Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego, odniósł się do turystki zdrowotnej jako jednej z inteligentnych specjalizacji województwa, którą cały czas należy rozwijać.

O kierunkach polityki wsparcia uzdrowisk dyskutowano w panelach, a goście zagraniczni przedstawili swoje spostrzeżenia na temat lokalnej oferty uzdrowiskowej. Wskazywali oni przede wszystkim na potrzebę jej dostosowania do wymogów klienta zagranicznego, a także przekazywali rekomendacje do dalszego rozwoju i promocji ofert świętokrzyskich obiektów uzdrowiskowych na rynkach światowych.  Podczas spotkania sieciującego odbyły się również indywidualne spotkania biznesowe, w których wzięli udział przedstawiciele lokalnych uzdrowisk i ośrodków rehabilitacyjnych z województwa świętokrzyskiego, a także zaproszeni eksperci zagraniczni.

W jakim stopniu wiedza jaką goście zagraniczni zdobyli podczas wizyty oraz przeprowadzone rozmowy B2B zaawocowały pozytywnymi wynikami pokazuje fakt nawiązania współpracy między zaproszonymi biurami podróży a świętokrzyskimi uzdrowiskami. Firma Polenexperten, Szwecja oraz Polamer, Chicago, USA, już kooperują z podmiotami z terenu Buska-Zdroju  i Solca-Zdroju.

Ponadto biuro podróży z terenu Wielkiej Brytanii zamieściło informację na temat wizyt na swoich stronach. Linki:

https://www.polandtrips.co.uk/activity-holidays-poland/health-spas/

https://www.facebook.com/polandtrips

https://twitter.com/polandtrips

Inny z uczestników misji Miłosz Pierwoła, GLOBAL UPGRADE, INC (501(c)3), ADVENTUREMILO.COM, USA, stworzył film promocyjny dostępny pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=FPsLXhD8v2A&feature=youtu.be

Dodatkowo mamy już pierwsze publikacje medialne, spoty oraz relacje stworzone przez UMWŚ.

Spot promocyjny zawierający relację uczestników misji z roku 2018 (zrealizowany przez Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości w UMWŚ):

https://youtu.be/mBrjHV0ktOw

Relacja ze spotkania sieciującego w Marconim 14 czerwca 2019 (internetowa telewizja UMWŚ):

https://www.youtube.com/watch?v=d6z90OEQb9s

 

Konferencja i misja gospodarcza zorganizowane zostały w ramach projektu „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in”, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 2.4.

 

źródło: b2b.swietokrzyskie.pro

Galeria zdjęć

  • spwz

Kalendarium

Sierpień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!