Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Europeade 2022 w Kielcach!

Europeada, czyli Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej wraca do Kielc. W ostatni czwartek, w trakcie tegorocznej edycji wydarzenia we Frankenbergu, Międzynarodowy Komitet Europeade oficjalnie poinformował o przyznaniu Kielcom prawa do organizacji festiwalu w 2022 roku.


Po ubiegłorocznej, ciepło przyjętej prezentacji w portugalskim Viseu, prezydent Kielc, Bogdan Wenta raz jeszcze rekomendował tę kandydaturę i przedstawiał atuty, jakimi mogą pochwalić się Kielce. – W trakcie pobytu usłyszałem wiele ciepłych słów na temat naszego miasta. Wszyscy doskonale wspominają edycję z 2014 roku, gdy mieszkańcy Kielc w tak znakomity sposób ugościli artystów z całej Europy. Jesteśmy jedynym miastem w Polsce, który był gospodarzem tego festiwalu. Teraz będziemy mieli zaszczyt raz jeszcze zorganizować to wydarzenie. To duże przedsięwzięcie, ale pięć lat temu pokazaliśmy, że potrafimy to zrobić na wysokim poziomie – mówi prezydent Bogdan Wenta.

Europeada jest największym, najważniejszym i najstarszym, organizowanym od 1964 roku, corocznym europejskim wydarzeniem prezentującym etnografię, kulturę ludową i folklor. W 2014 roku Europeada okazała się wielkim sukcesem - zarówno mieszkańcy byli zachwyceni możliwością poznania mieszkańców i kultur innych krajów, jak i sami uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem naszego miasta, gościnności kielczan oraz samej organizacji wydarzenia. Przyjechało wówczas 3,5 tysiąca osób z 22 krajów. Swoją tradycję, tańce, muzykę i stroje zaprezentowało 148 zespołów. Wydarzenia organizowano w amfiteatrze na Kadzielni, na Rynku, ulicy Sienkiewicza i w innych miejscach – łącznie na kilku scenach.

- Klimat pozostał, ale festiwal dalej się rozwija. W trakcie pobytu we Frankenburgu, byłem świadkiem wielkiego święta kultury ludowej. O dobrą atmosferę dbały zespoły z Belgii, Bułgarii, Szwajcarii, Cypru, Estonii, Hiszpanii, Francji, Finlandii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Włoch, Holandii, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Słowenii, Słowacji, Niemiec czy Polski. Do Kielc w 2022 roku przyjedzie około 5 tysięcy osób z całej Europy, bo takie są aktualne wymogi organizacyjne. Dołożymy wszelkich starań, by czuli się u nas znakomicie. Jesteśmy przekonani, że będziemy mogli liczyć tu na pomoc mieszkańców Kielc, którzy w fantastyczny sposób uczestniczyli we wspólnej zabawie przy okazji ostatniej edycji - podkreśla prezydent Bogdan Wenta.

Nieznana jest jeszcze dokładna data festiwalu, która będzie ustalona tak, by nie kolidowała z innymi ważnymi wydarzeniami, m.in. festiwalem harcerskim. Prawdopodobnie będzie to jednak druga połowa lipca lub początek sierpnia 2022 r.

W przyszłym roku gospodarzem Europeady będzie Kłajpeda (Litwa), zaś w 2021 r. Trapani (Włochy, Sycylia).

 

źródło: echodnia.eu

Kalendarium

Sierpień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!