Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Dzieci z Ukrainy i Białorusi poznają świętokrzyskie

Na zaproszenie marszałka Andrzeja Bętkowskiego województwo świętokrzyskie odwiedzili młodzi Polacy z Białorusi i Ukrainy. W regionie przebywa 40 – osobowa grupa dzieci i młodzieży z polskich szkół na białoruskiej Grodzieńszczyźnie i z ukraińskiego Obwodu Winnickiego. Letni obóz edukacyjno-wypoczynkowy obfituje w wiele atrakcji.


 

Wizyta rozpoczęła się od spotkania dzieci i ich opiekunów z przedstawicielami samorządu województwa świętokrzyskiego: marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałek Renatą Janik w siedzibie Muzeum Narodowego w Kielcach.

– Witam was wszystkich bardzo serdecznie i życzę wam pięknych wrażeń, równie piennych jak miejsca, które będziecie odwiedzali – mówiła wicemarszałek Renata Janik.

Przygotowany przez Urząd Marszałkowski letni obóz edukacyjno-wypoczynkowym obfituje w wiele atrakcji, a dzięki zaplanowanym warsztatom w świętokrzyskich instytucjach kulturalno-edukacyjnych, pobyt w regionie będzie również okazją do poznania polskiej kultury i tradycji. – Na Ukrainie czy Białorusi jest wielu Polaków, którzy chętnie przyznają się do polskich korzeni. Dzięki tego typu wyjazdom ich dzieci mogą poznać nasz kraj – zaznaczył marszałek Andrzej Bętkowski.

Uczestnikami wizyty w Świętokrzyskiem są dzieci i młodzież uczące się języka polskiego w szkołach na Grodzieńszczyźnie na Białorusi i w Obwodzie Winnickim na Ukrainie. – To wielka niespodzianka i zaskoczenie, że po raz pierwszy dostaliśmy zaproszenie do Polski. Dla młodych Polaków z Ukrainy niezwykle ważny jest bezpośredni kontakt z ojczystym językiem – mówiła Olena Riaboszapka, opiekun i nauczyciel języka polskiego ze szkoły podstawowej w Winnicy.

Przebywając w regionie świętokrzyskim dzieci z Białorusi i Ukrainy wezmą udział w specjalnych zajęcia z języka polskiego, które poprowadzą specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jak podkreślali młodzi Polacy, wizyta w Polsce to najlepsza okazja do praktycznej nauki języka, z którym na co dzień mają kontakt tylko w polskich szkołach.

Bliskie spotkania z historią i kulturą polską zapewnią im także wizyty w Sandomierzu, na Zamku Królewskim w Chęcinach, w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach, w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Pałacu Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku i na Świętym Krzyżu. Dzieci i młodzież poznają tradycje naszych przodków odwiedzając Centrum Kulturalno-Archeologiczne w Nowej Słupi i Park Etnograficzny w Tokarni. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci będzie okazją do odkrycia ciekawostek świata nauki. Atrakcji sportowych i wytchnienia dostarczą wizyty na basenie w Sandomierzu i Strawczynie. Piękno świętokrzyskiej przyrody młodzi goście poznają odwiedzając Święty Krzyż i Nadleśnictwo Kielce. Pobyt potrwa do 30 lipca.

źródło: świetokrzyskie.pro

Galeria multimediów

0 wyświetleń

Kalendarium

Sierpień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!