Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Szczególni goście z Ukrainy wypoczywają w województwie świętokrzyskim

Dwudziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z Winnicy, których rodziny ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy, gości w województwie świętokrzyskim na zaproszenie marszałka Andrzeja Bętkowskiego. W czasie tygodniowego pobytu dla ukraińskich gości przewidziano wiele atrakcji turystycznych, krajoznawczych i historycznych.


– Bardzo cieszymy się, że możemy was gościć na naszej pięknej ziemi świętokrzyskiej. Mamy nadzieję, że to miejsce wywrze na was wrażenie i będziecie chcieli tutaj wracać nie tylko jako dzieci, ale również jako dorośli – mówiła do ukraińskich dzieci wicemarszałek Renata Janik, która powitała ich w Urzędzie Marszałkowskim, wspólnie z członkami Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Markiem Jońcą i Mariuszem Goskiem.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko, co dla nas robicie. W tej grupie są dzieci, których najbliżsi zginęli na wojnie albo mają nadal bardzo poważne problemy zdrowotne – mówił opiekun grupy Andrii Grachov.

– Jesteście dla nas szczególnymi gośćmi, a przyjechaliście do regionu niezwykle przyjaznych ludzi. Życzymy wam dużo uśmiechu pomimo waszych trudnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że ten pobyt będzie nie tylko okazją do poznania województwa świętokrzyskiego, ale też pozwoli odpocząć od problemów dnia codziennego – mówił członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek. Podkreślił, że inicjatywa przyjmowania ukraińskich dzieci będzie kontynuowana przez samorząd województwa w kolejnych latach. Taką wizytę w ramach współpracy świętokrzysko-winnickiej samorząd województwa organizuje po raz piąty. Młodzi goście na początek zwiedzili atrakcje stolicy województwa.

W kolejnych dniach dzieci zobaczą królewskie miasto Sandomierz, Święty Krzyż i Krzemionki Opatowskie. Ciekawe zajęcia zaplanowano w Energetycznym Centrum Nauki, Lasach Państwowych Nadleśnictwa Kielce i Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Rozrywek dostarczą także wizyty w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, parku wspinaczkowym w Bilczy, a także na basenach w Morawicy i Nowinach. Pobyt dzieci w regionie świętokrzyskim potrwa do 9 sierpnia.

 

źródło: świętokrzyskie.pro

Galeria zdjęć

  • spwz

Kalendarium

Październik 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031     

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!