Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Ambasadorowie przyjadą do świętokrzyskiego

W dniach 4-6 października 2019 r. w województwie świętokrzyskim na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych będzie gościć kilkudziesięciu szefów misji dyplomatycznych akredytowanych w Rzeczpospolitej Polskiej. Celem wizyty jest promowanie województwa i zaprezentowanie jego potencjału gospodarczego oraz walorów turystyczno-krajoznawczych.


 

Taka wizyta odbędzie się w województwie świętokrzyskim po raz trzeci, ostatnia miała miejsce w 2011 roku. Ambasadorowie zobaczą Kielce i najpiękniejsze miejsca regionu.

– Chcielibyśmy, żeby goście po tej wizycie stali się propagatorami naszych wartości regionalnych w swoich państwach, aby nasz region stawał się coraz bardziej znany za granicą – mówiła podczas konferencji prasowej wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która organizuje wizytę przy współudziale władz samorządu województwa świętokrzyskiego, miasta Kielce oraz samorządów lokalnych.

– Ta wizyta jest kontynuacją tradycji rozpoczętej w 2000 roku. Przedstawiciele misji dyplomatycznych akredytowani w Warszawie dwa razy w roku, wiosną i jesienią odwiedzają polskie regiony. Wiem, że województwo świętokrzyskie ma bardzo gościnnych mieszkańców, więc mam nadzieję, że ta wizyta będzie na długo zapamiętana przez ambasadorów, że będą wspominać, jak dobrze zostali przyjęci – mówił Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.

– Cieszymy się, że po raz trzeci jesteśmy współorganizatorami wizyty. Pierwszego dnia w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się koncert na cześć ambasadorów, drugiego dnia ambasadorowe będą zwiedzali Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni – poinformowała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik. – Jesteśmy zaszczyceni, dołożymy wszelkich starań, aby ambasadorowie dobrze się u nas czuli – dodała.

Władze Kielc zaprezentują potencjał przemysłowy stolicy województwa. Goście odwiedzą m. in. Kielecki Park Technologiczny, aby pokazać perspektywy rozwojowe regionu w tym obszarze. W planie wizyty jest również Muzeum Porcelany w Ćmielowie, winnica w powiecie opatowskim, kolegiata św. Marcina w Opatowie, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Święty Krzyż.

Kalendarium

Październik 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031     

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!