Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Forum NGO „Świętokrzyskie - Podole 2013”

Forum polsko-ukraińskiej współpracy

Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych wzięło udział w odbywającym się w poniedziałek w Kielcach I Forum NGO „Świętokrzyskie - Podole 2013”.


- To pierwsze spotkanie na tym poziomie i na tak dużą skalę. Ponad 50-letnia współpraca naszego regionu i Podola odbywa się głównie na szczeblu władz samorządowych. Lokalne społeczności nie są zbyt aktywne. Warto to zmienić – mówi Krzysztof Kalita, prezes działającego w Kielcach, Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód, organizator przedsięwzięcia.

Forum to doskonała okazja do zaprezentowania swojej działalności, wymiany kontaktów, ale też pomysłów na wspólne polsko-ukraińskie działania. Swój udział w przedsięwzięciu zgłosiło ponad 30 NGOs z Podola i drugie tyle ze Świętokrzyskiego. – Są to organizacje, które działają w różnej przestrzeni i realizują różne tematy m.in. z zakresu nauki, kultury, ekonomii i ekologii. Mamy nadzieję, że forum pozwoli im się poznać i zainicjować szereg wspólnych inicjatyw – wierzy Krzysztof Kalita.

Tematem forum jest „Partnerstwo Wschodnie w perspektywie współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych”. – Przy pomocy zaproszonych ekspertów i tuż przed zaplanowanym na koniec miesiąca w Wilnie szczytem Partnerstwa Wschodniego chcemy pokazać organizacjom możliwości i fundusze, które będzie można wykorzystać, działając na rzecz zbliżenia m.in. Ukrainy do Unii Europejskiej – zwraca uwagę Kalita.

Forum organizowane jest po raz pierwszy, ale w zamyśle organizatorów ma być przedsięwzięciem cyklicznym. – Na uruchomionym niedawno przez Stowarzyszenie serwisie VinKiel.info, którego zadaniem jest aktywizacja organizacji pozarządowych z regionu świętokrzyskiego i Podola, prosimy zainteresowanych o wypełnienie ankiety potrzeb. W zależności od nadsyłanych odpowiedzi będziemy konstruować tematy kolejnych spotkań -  zapowiada Kalita.

Forum odbyło się w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z ukraińskimi organizacjami Winnickim Regionalnym Centrum Informacji „Kreatyw", Funduszem Charytatywnym „Podil'ska Gromada" oraz Ukraińsko - Polskim Centrum Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu.

Forum wspiera Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach projektu „Partnerstwo Wschodnie w perspektywie współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych. Forum NGO Świętokrzyskie – Podole 2013”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Patronat honorowy nad Forum objęli: Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy Krzysztof Świderek, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski, Starosta Kielecki Zdzisław Wrzałka oraz Mer Winnicy Wolodymyr Grojsman.

tekst/zdjęcia: Krzysztof Kalita / Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód

 

Galeria zdjęć

  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!