Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Forum NGO „Świętokrzyskie - Podole 2013”

Forum polsko-ukraińskiej współpracy

Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych wzięło udział w odbywającym się w poniedziałek w Kielcach I Forum NGO „Świętokrzyskie - Podole 2013”.


- To pierwsze spotkanie na tym poziomie i na tak dużą skalę. Ponad 50-letnia współpraca naszego regionu i Podola odbywa się głównie na szczeblu władz samorządowych. Lokalne społeczności nie są zbyt aktywne. Warto to zmienić – mówi Krzysztof Kalita, prezes działającego w Kielcach, Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód, organizator przedsięwzięcia.

Forum to doskonała okazja do zaprezentowania swojej działalności, wymiany kontaktów, ale też pomysłów na wspólne polsko-ukraińskie działania. Swój udział w przedsięwzięciu zgłosiło ponad 30 NGOs z Podola i drugie tyle ze Świętokrzyskiego. – Są to organizacje, które działają w różnej przestrzeni i realizują różne tematy m.in. z zakresu nauki, kultury, ekonomii i ekologii. Mamy nadzieję, że forum pozwoli im się poznać i zainicjować szereg wspólnych inicjatyw – wierzy Krzysztof Kalita.

Tematem forum jest „Partnerstwo Wschodnie w perspektywie współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych”. – Przy pomocy zaproszonych ekspertów i tuż przed zaplanowanym na koniec miesiąca w Wilnie szczytem Partnerstwa Wschodniego chcemy pokazać organizacjom możliwości i fundusze, które będzie można wykorzystać, działając na rzecz zbliżenia m.in. Ukrainy do Unii Europejskiej – zwraca uwagę Kalita.

Forum organizowane jest po raz pierwszy, ale w zamyśle organizatorów ma być przedsięwzięciem cyklicznym. – Na uruchomionym niedawno przez Stowarzyszenie serwisie VinKiel.info, którego zadaniem jest aktywizacja organizacji pozarządowych z regionu świętokrzyskiego i Podola, prosimy zainteresowanych o wypełnienie ankiety potrzeb. W zależności od nadsyłanych odpowiedzi będziemy konstruować tematy kolejnych spotkań -  zapowiada Kalita.

Forum odbyło się w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z ukraińskimi organizacjami Winnickim Regionalnym Centrum Informacji „Kreatyw", Funduszem Charytatywnym „Podil'ska Gromada" oraz Ukraińsko - Polskim Centrum Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu.

Forum wspiera Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach projektu „Partnerstwo Wschodnie w perspektywie współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych. Forum NGO Świętokrzyskie – Podole 2013”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Patronat honorowy nad Forum objęli: Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy Krzysztof Świderek, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski, Starosta Kielecki Zdzisław Wrzałka oraz Mer Winnicy Wolodymyr Grojsman.

tekst/zdjęcia: Krzysztof Kalita / Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód

 

Galeria zdjęć

  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!