Szukaj ...

 • w kategorii
 • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach

Świętokrzyskie Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (ŚC FRDL) w Kielcach jest jednym z czternastu regionalnych ośrodków Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL), będącej od 1989 r. największą polską organizacją pozarządową.


Świętokrzyskie Centrum FRDL jest instytucją szkoleniowo-doradczą, wspierającą rozwój demokracji lokalnej w kraju i za granicą. Od ponad 20 lat prowadzi działania na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, dbając o jak najwyższy rozwój kadry samorządowej, a także rozwój strategiczny gmin i całego województwa świętokrzyskiego.

Rozwój świadomości obywatelskiej i wzrost uczestnictwa w życiu publicznym stanowi jeden z ważniejszych celów, dla których zostało powołane Świętokrzyskie Centrum FRDL. Realizowane są liczne projekty na rzecz wzmacniania inicjatyw obywatelskich, zachęcania do aktywności społecznej oraz nawiązywania kontaktów i współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi i obywatelami.

Świętokrzyskie Centrum FRDL aktywnie realizuje projekty z krajami zarówno Europy Zachodniej, jak i dzieli się doświadczeniami z krajami Europy Środkowo-Wschodniej i krajami Bałkańskimi oraz utrzymuje współpracę z USA. Działalność ta polega głównie na realizacji programów wspierania reform demokratycznych na szczeblu lokalnym oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Kraje, z którymi współpracuje Świętokrzyskie Centrum FRDL to: Szwecja, Włochy, Litwa, Łotwa, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Serbia i Czarnogóra oraz Turcja. W ramach projektów międzynarodowych organizowane są wizyty studyjne, staże, seminaria i spotkania, w których uczestniczą przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz młodzież i społeczność lokalna. W ramach Świętokrzyskiego Centrum FRDL funkcjonuje również Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM), którego celem jest przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy MSZ a samorządem, przedsiębiorstwami i organizacjami pozarządowymi.

Zrealizowane projekty międzynarodowe:

 • 2008 – Międzynarodowa Wymiana Młodzieżowa „Smash the Mirror” (“Smash the Mirror” International Youth Exchange)
 • 2008 – Międzynarodowa Wymiana Młodzieżowa „European Kaleidoscope” (“European Kaleidoscope” International Youth Exchange)
 • 2008 – Projekt „Z Ukrainy do Zjednoczonej Europy – przejrzyste praktyki samorządowe” (“From Ukraine to the United Europe –Transparent Local Government Practices” Project)
 • 2007 – Projekt „Z Ukrainy do Zjednoczonej Europy – podnoszenie jakości pracy szkół” (“From Ukraine to the United Europe – Improving the Quality of Schools” Project)
 • 2007 – Projekt Wolontariatu Europejskiego „Growing with Theatre” (“Growing with Theatre” European Volunteer Project)
 • 2007 – Projekt Wolontariatu Europejskiego „Social Welfare Village Bavaria” (“Social Welfare Village Bavaria” European Volunteer Project)
 • 2007 – Projekt „Samorządni obywatele w Zjednoczonej Europie” (“Self-governing Citizens in the United Europe” Project)
 • 2007 – Międzynarodowa Wymiana Młodzieżowa „Legendarny Youth Exchange” (“Legendarny Youth Exchange” International Youth Exchange)
 • 2007 – Projekt „Świętokrzyskie dla Serbii – przejrzyste praktyki samorządowe” (Swietokrzyskie for Serbia – Transparent Local Government Practices” Project)

 

Osoby do kontaktu

Jolanta Mindewicz – koordynator projektów, 41 343 00 38 wew. 30

jola.mindewicz@frdl.kielce.pl, język angielski.

Rafał Zajęcki – konsultant ds. europejskich, 41 343 00 38 wew. 26

rafal.zajecki@rodm-kielce.pl, język angielski.

www.frdl.kielce.pl

Galeria zdjęć

 • Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach
 • Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach
 • Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach
 • Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!