Szukaj ...

 • w kategorii
 • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach

Świętokrzyskie Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (ŚC FRDL) w Kielcach jest jednym z czternastu regionalnych ośrodków Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL), będącej od 1989 r. największą polską organizacją pozarządową.


Świętokrzyskie Centrum FRDL jest instytucją szkoleniowo-doradczą, wspierającą rozwój demokracji lokalnej w kraju i za granicą. Od ponad 20 lat prowadzi działania na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, dbając o jak najwyższy rozwój kadry samorządowej, a także rozwój strategiczny gmin i całego województwa świętokrzyskiego.

Rozwój świadomości obywatelskiej i wzrost uczestnictwa w życiu publicznym stanowi jeden z ważniejszych celów, dla których zostało powołane Świętokrzyskie Centrum FRDL. Realizowane są liczne projekty na rzecz wzmacniania inicjatyw obywatelskich, zachęcania do aktywności społecznej oraz nawiązywania kontaktów i współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi i obywatelami.

Świętokrzyskie Centrum FRDL aktywnie realizuje projekty z krajami zarówno Europy Zachodniej, jak i dzieli się doświadczeniami z krajami Europy Środkowo-Wschodniej i krajami Bałkańskimi oraz utrzymuje współpracę z USA. Działalność ta polega głównie na realizacji programów wspierania reform demokratycznych na szczeblu lokalnym oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Kraje, z którymi współpracuje Świętokrzyskie Centrum FRDL to: Szwecja, Włochy, Litwa, Łotwa, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Serbia i Czarnogóra oraz Turcja. W ramach projektów międzynarodowych organizowane są wizyty studyjne, staże, seminaria i spotkania, w których uczestniczą przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz młodzież i społeczność lokalna. W ramach Świętokrzyskiego Centrum FRDL funkcjonuje również Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM), którego celem jest przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy MSZ a samorządem, przedsiębiorstwami i organizacjami pozarządowymi.

Zrealizowane projekty międzynarodowe:

 • 2008 – Międzynarodowa Wymiana Młodzieżowa „Smash the Mirror” (“Smash the Mirror” International Youth Exchange)
 • 2008 – Międzynarodowa Wymiana Młodzieżowa „European Kaleidoscope” (“European Kaleidoscope” International Youth Exchange)
 • 2008 – Projekt „Z Ukrainy do Zjednoczonej Europy – przejrzyste praktyki samorządowe” (“From Ukraine to the United Europe –Transparent Local Government Practices” Project)
 • 2007 – Projekt „Z Ukrainy do Zjednoczonej Europy – podnoszenie jakości pracy szkół” (“From Ukraine to the United Europe – Improving the Quality of Schools” Project)
 • 2007 – Projekt Wolontariatu Europejskiego „Growing with Theatre” (“Growing with Theatre” European Volunteer Project)
 • 2007 – Projekt Wolontariatu Europejskiego „Social Welfare Village Bavaria” (“Social Welfare Village Bavaria” European Volunteer Project)
 • 2007 – Projekt „Samorządni obywatele w Zjednoczonej Europie” (“Self-governing Citizens in the United Europe” Project)
 • 2007 – Międzynarodowa Wymiana Młodzieżowa „Legendarny Youth Exchange” (“Legendarny Youth Exchange” International Youth Exchange)
 • 2007 – Projekt „Świętokrzyskie dla Serbii – przejrzyste praktyki samorządowe” (Swietokrzyskie for Serbia – Transparent Local Government Practices” Project)

 

Osoby do kontaktu

Jolanta Mindewicz – koordynator projektów, 41 343 00 38 wew. 30

jola.mindewicz@frdl.kielce.pl, język angielski.

Rafał Zajęcki – konsultant ds. europejskich, 41 343 00 38 wew. 26

rafal.zajecki@rodm-kielce.pl, język angielski.

www.frdl.kielce.pl

Galeria zdjęć

 • Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach
 • Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach
 • Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach
 • Świętokrzyskie Centrum Fundacji Demokracji Lokalnej w Kielcach

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!