Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

2016-11-17

Koreańskie Forum Biznesowe

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa zaprasza do udziału w Koreańskim Forum Biznesowym. Forum odbędzie się 1 grudnia 2016 w godzinach od 10.00 do 18.00 w sali konferencyjnej hotelu Novotel Warsaw. ...

więcej

spwzswpz

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach

Celem działania Zespołu Parków jest zachowanie i popularyzacja wartości przyrodniczych,historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych parków krajobrazowych w warunkach zrównoważonego rozwoju.


Do podstawowych zadań Zespołu Parków należy:

1. Przygotowywanie opinii dotyczących zadań wynikających z realizacji postanowień art.16 ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 roku.

2. Sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem i stosowaniem obowiązujących na terenie parków.

krajobrazowych i ich otulin zakazów wynikających z art.17  w/w ustawy oraz stosownych rozporządzeń.

3. Realizacja zadań przewidzianych w art. 19 i 20  w/w ustawy w zakresie sporządzania planów ochrony parków krajobrazowych.

4. Wykonywanie zadań wymienionych w art. 105 ust. 4  w/w ustawy przewidzianych dla dyrektora parku krajobrazowego oraz art. 107  w/w ustawy przewidzianych dla Służby Parku Krajobrazowego.

5. Wykonanie zadań wynikających z ustawy i innych przepisów prawnych w zakresie niezbędnym do realizacji celów działania Zespołu Parków.

W celu popularyzacji zadań, określonych wyżej,  do zakresu działania Zespołu Parków należy:

1. Organizacja i prowadzenie działalności wydawniczej związanej z lokalną problematyką ochrony

przyrody i krajobrazu.

2. Współpraca i pomoc świadczona na rzecz szkół, bibliotek, organizacji kulturalnych.

turystycznych, obejmująca udostępnianie i przekazywanie materiałów, publikacji oraz wydawnictw

związanych z działalnością parków krajobrazowych.

3. Prowadzenie,  w różnych formach, edukacji ekologicznej dla dzieci, młodzieży, studentów i osób dorosłych/ prezentacje, warsztaty, konkursy, imprezy ekologiczne itp.

 

Zrealizowane projekty międzynarodowe

Protection of valuable habitats in Ponidzie 2013-2018.

Region Ponidzia, gdzie będzie realizowany projekt, położony jest w centralnej części makroregionu Niecki Nidziańskiej. Charakteryzuje się zróżnicowaniem budowy geomorfologicznej i siedlisk przyrodniczych, co zadecydowało o utworzeniu na tym terenie 3 Parków Krajobrazowych: Nadnidziańskiego, Szanieckiego i Kozubowskiego oraz obszarów Natura 2000 m.in. Ostoi PLH 60003  Nadnidziańskiej, PLH 260029 Kozubowskiej, PLH 260033 Stawiany.

Głównym celem projektu jest podjęcie działań ochronnych, które stworzą warunki do poprawy stanu i zachowania półnaturalnych ekosystemów siedlisk przyrodniczych, w rozumieniu Dyrektywy Siedliskowej. Przywrócenie i zachowanie mozaiki przestrzennej ekosystemów wpłynie również na poprawę stanu populacji gatunków roślin i zwierząt szczególnej troski, wymienionych w Załączniku I Dyrektywy Siedliskowej UE, na Czerwonej Liście IUNC i w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin. Istotnym celem projektu jest stworzenie rezerwy genowej typowych dla Ponidzia gatunków roślin zagrożonych wyginięciem. Celem projektu jest restytucja wypasów, które od kilkudziesięciu lat na tym terenie nie były prowadzone. Pozwoli to na utrzymanie siedlisk we właściwym stanie, umożliwi utworzenie nowych miejsc pracy w tym rejonie oraz przywróci pewne wzorce kulturowe związane z wypasem. Polepszy ekonomiczny status lokalnego społeczeństwa w zakresie umożliwienia dodatkowego zarobku oraz przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej obszaru. Dodatkowym celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności w zakresie podniesienia świadomości ekologicznej,  związanej z zagrożeniem i potrzebą ochrony najcenniejszych ekosystemów Ponidzia.

 

Osoby do kontaktu

Tomasz Hałatkiewicz - dyrektor Zespołu, tel: 41 345 58 80

email: th@pk.kielce.pl

 

Krystyna Wójcik-Daniluk – zastępca dyrektora Zespołu, tel: 41 345 58 60

email: kwd@pk.kielce.pl

www.pk.kielce.pl

 

Galeria zdjęć

  • spwz

Kalendarium

Maj 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
    12345
6789
10

1 wydarzenie dnia 10-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

11

1 wydarzenie dnia 11-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

12

1 wydarzenie dnia 12-5-2019

- Dni otwarte funduszy europejskich

13141516171819
20212223242526
2728293031   

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!