Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

„Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany”

Województwo Świętokrzyskie wspólnie z VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach realizuje projekt międzynarodowy pt. „The world can change with us! Let’s make a difference!” (pol. „Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany”).


W ramach projektu, w dniach 14-18 listopada 2013r odbyła się wizyta studyjna do Miasta Sovata w Rumunii. W wyjeździe udział wzięła młodzież z VII LO.


Wizyta w Sovacie rozpoczęła się od zwiedzania miejscowej szkoły Domokos Kázmér School, gdzie uczestnicy zostali oprowadzeni po poszczególnych salach lekcyjnych. Zaprezentowano również pomieszczenia, w których nauczane są przedmioty praktyczne dotyczące obróbki drewna i wykorzystywany do tego sprzęt. Ponadto uczestnicy spróbowali potraw przygotowanych przez młodzież uczęszczającą na zajęcia gastronomiczne.

W trakcie wyjazdu młodzi uczestnicy z Polski spotkali się z rówieśnikami z Węgier i Rumunii. Odbyły się zajęcia integracyjne polegające na pracy grupowej (w grupach międzynarodowych), uczeniu międzykulturowym, przełamywaniu stereotypów i planowaniu strategicznym. Młodzież z każdego kraju zaprezentowała swoje dotychczasowe osiągnięcia w ramach projektu oraz przedstawiła plan dalszych działań. Uczniowie z VII LO dodatkowo przygotowali prezentację pt. „Stosunki polsko-węgiersko-rumuńskie. Wspólne dziedzictwo.” Zorganizowana została również konferencja z udziałem Pana Péter’a Ferenc Burmistrza Miasta Sovata i przedstawicieli Rady Miasta, podczas której młodzi ludzie zadawali decydentom nurtujące ich pytania związane z polityką zatrudnienia i oświatą.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie muzeum aragonitowego w miejscowości Korond, jaskini solnej w miejscowości Parajdi, a także przejście przez kanion Bákási do Jeziora Czerwonego (Red Lake). Młodzież pracuje dalej i przygotowuje się do ostatniej wizyty międzynarodowej, która odbędzie się na Węgrzech.

Było to drugie spotkanie międzynarodowe w ramach projektu. Pierwsze odbyło się w Kielcach w dniach 9-13 września 2013r. Partnerzy zaangażowani w realizację projektu pochodzą z dwóch obszarów: samorządy regionalne/lokalne i szkoły. Po stronie rumuńskiej Miasto Sovata i organizacja szkolna Szovátai Ifjúsági Szervezet, natomiast po stronie węgierskiej Miasto Tata i szkoła Tatai Református Gimnázium. Liderem projektu jest Miasto Tata, z którym Województwo Świętokrzyskie posiada oficjalne kontakty od 2008r. Projekt realizowany jest w ramach Programu Młodzież w Działaniu, Akcja 1. Młodzież dla Europy, Pod-akcja 1.3 Młodzież w Demokracji. Czas trwania projektu to czerwiec 2013 – maj 2014.


Galeria zdjęć

  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!