Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

„Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany”

Województwo Świętokrzyskie wspólnie z VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach realizuje projekt międzynarodowy pt. „The world can change with us! Let’s make a difference!” (pol. „Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany”).


W ramach projektu, w dniach 14-18 listopada 2013r odbyła się wizyta studyjna do Miasta Sovata w Rumunii. W wyjeździe udział wzięła młodzież z VII LO.


Wizyta w Sovacie rozpoczęła się od zwiedzania miejscowej szkoły Domokos Kázmér School, gdzie uczestnicy zostali oprowadzeni po poszczególnych salach lekcyjnych. Zaprezentowano również pomieszczenia, w których nauczane są przedmioty praktyczne dotyczące obróbki drewna i wykorzystywany do tego sprzęt. Ponadto uczestnicy spróbowali potraw przygotowanych przez młodzież uczęszczającą na zajęcia gastronomiczne.

W trakcie wyjazdu młodzi uczestnicy z Polski spotkali się z rówieśnikami z Węgier i Rumunii. Odbyły się zajęcia integracyjne polegające na pracy grupowej (w grupach międzynarodowych), uczeniu międzykulturowym, przełamywaniu stereotypów i planowaniu strategicznym. Młodzież z każdego kraju zaprezentowała swoje dotychczasowe osiągnięcia w ramach projektu oraz przedstawiła plan dalszych działań. Uczniowie z VII LO dodatkowo przygotowali prezentację pt. „Stosunki polsko-węgiersko-rumuńskie. Wspólne dziedzictwo.” Zorganizowana została również konferencja z udziałem Pana Péter’a Ferenc Burmistrza Miasta Sovata i przedstawicieli Rady Miasta, podczas której młodzi ludzie zadawali decydentom nurtujące ich pytania związane z polityką zatrudnienia i oświatą.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie muzeum aragonitowego w miejscowości Korond, jaskini solnej w miejscowości Parajdi, a także przejście przez kanion Bákási do Jeziora Czerwonego (Red Lake). Młodzież pracuje dalej i przygotowuje się do ostatniej wizyty międzynarodowej, która odbędzie się na Węgrzech.

Było to drugie spotkanie międzynarodowe w ramach projektu. Pierwsze odbyło się w Kielcach w dniach 9-13 września 2013r. Partnerzy zaangażowani w realizację projektu pochodzą z dwóch obszarów: samorządy regionalne/lokalne i szkoły. Po stronie rumuńskiej Miasto Sovata i organizacja szkolna Szovátai Ifjúsági Szervezet, natomiast po stronie węgierskiej Miasto Tata i szkoła Tatai Református Gimnázium. Liderem projektu jest Miasto Tata, z którym Województwo Świętokrzyskie posiada oficjalne kontakty od 2008r. Projekt realizowany jest w ramach Programu Młodzież w Działaniu, Akcja 1. Młodzież dla Europy, Pod-akcja 1.3 Młodzież w Demokracji. Czas trwania projektu to czerwiec 2013 – maj 2014.


Galeria zdjęć

  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!