Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Łoniów

Gmina Łoniów leży w powiecie sandomierskim, woj. świętokrzyskie, na pograniczu Wyżyny Kielecko - Sandomierskiej i Kotliny Sandomierskiej, w dolinie Wisły.


Gmina Łoniów zajmuje 87 km2, a liczba jej mieszkańców to około 7600 osób.

 

Wójt Gminy Szymon Kołacz

Sekretarz Gminy Andrzej Swajda

Skarbnik Gminy Joanna Szaraniec

 

Edukacja

Gmina Łoniów jest organem prowadzącym dla 2 przedszkoli, w których uczy się 141 dzieci, 5 szkół podstawowych gdzie realizuje obowiązek 479 uczniów, zaś w 2 gimnazjach uczy się 229 uczniów. Wszystkie placówki oświatowe w gminie posiadają status jednostek publicznych. Zatrudniona kadra nauczycielska w gminie Łoniów to 94 nauczycieli i 46 pracowników administracji i obsługi. Baza lokalowa placówek oświatowych to 6 budynków o bardzo dobrym stanie technicznym oraz lokalowym. Każda placówka oświatowa ma dostęp do usług internetowych, jest dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne, szkoły posiadają boiska sportowe, sale gimnastyczne i place zabaw.

 

Sport, turystyka i kultura

Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie jest gminną instytucją kultury, która swoją działalnością obejmuje wszystkie sołectwa Gminy Łoniów.
Oprócz szerokiej oferty dla mieszkańców pragnących czynnie uczestniczyć w kulturze, GOK stwarza szereg możliwości udziału w festynach, konkursach, wycieczkach i zabawach adresowanych do wszystkich mieszkańców.

http://gok.loniow.pl/

GKS AGRICOLA Łoniów to zespół młodszych juniorów, który powstał w 2009 roku po upadku poprzedniego klubu GKS Łoniów. Mocne strony klubu to zawziętość do walki , wytrzymałość, determinacja, rywalizacja oraz wygrana za wszelką cenę.
Klub posiada nowy sprzęt piłkarski i udoskonalone boisko oraz odpowiednią kadrę pracowniczą, a jego motto brzmi "Grać aby wygrać"
http://gksagricola.futbolowo.pl/

Gminny Klub Sportowy „Świniary”
http://swiniarygks.futbolowo.pl/


Osoby do kontaktu

Radosław Kogut 158669103 w.16

Andrzej Swajda – 158669103 w.24

 

Strona główna

http://loniow.pl/

Galeria zdjęć

  • spwz Łoniów
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!