Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

I Świętokrzysko-Winnickie Forum Ekologiczne w Kielcach

Biznes dla ekologii. Odbierz nagrodę za baterie. Odwiedź I Forum Ekologiczne w Kielcach i wymień zużyte baterie na upominek! Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód zaprasza 1 grudnia 2013 r.  do organizowanej po raz pierwszy polsko-ukraińskiej dyskusji na temat zbiórki oraz przetwarzania niebezpiecznych odpadów.


Już w najbliższą niedzielę o godz. 10, w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach (ul. Rynek 3) przy jednym stole zasiądą polskie i ukraińskie firmy, które już zajmują się selektywną zbiórką zużytych baterii oraz te, które dopiero zamierzają rozszerzyć w ten sposób swoją ofertę, a także  eksperci i wszyscy zainteresowani problemem. – Problemem, o którym zarówno w Polsce jak i na Ukrainie wciąż zbyt mało się mówi. Mimo wielu akcji uświadamiających jak szkodliwe dla środowiska są baterie, tylko 16 proc. tego rodzaju odpadów jest w Polsce odzyskiwanych. Z kolei na Ukrainie temat ten w ogóle nie istnieje. W tej chwili na terenie całego kraju działa tylko jedna firma, która zajmuje się recyklingiem baterii – zwraca uwagę Magdalena Kalita ze Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód, koordynatorka projektu.

Forum to więc nie tylko doskonała okazja do tego, aby zdobyć więcej informacji na temat odzyskiwania odpadów niebezpiecznych i  podzielić się polskimi doświadczeniami z sąsiadami zza wschodniej granicy, ale też do wzięcia udziału w zabawie. – Zapraszamy wszystkich chętnych do przynoszenia zużytych baterii. W zamian przygotowaliśmy upominki – zachęca Magdalena Kalita.

I Forum Ekologiczne w Kielcach organizowane jest w ramach projektu „Biznes dla ekologii. Wzrost konkurencyjności ukraińskich przedsiębiorstw poprzez rozwój nowoczesnych systemów zbierania odpadów niebezpiecznych w Winnicy”. Jego celem jest stworzenie na Ukrainie rozwiązań pozwalających tamtejszej społeczności, w tym przedsiębiorcom, odzyskać jak największą ilość zużytych baterii. – W kieleckim forum weźmie udział 15 przedstawicieli z Ukrainy, w tym przede wszystkim przedsiębiorcy, ale też eksperci. Wierzymy, że dzięki odpowiedniej wiedzy ukraińskie firmy poprawią swoją konkurencyjność i odniosą korzyści ekonomiczne – zdradza Magdalena Kalita.

Te korzyści ilustrują konkretne liczby. Dowiedziono, że ponowne wykorzystanie kadmu czy niklu pochodzącego z recyklingu baterii wymaga odpowiednio o 46 i 75% mniej energii, niż jego pozyskanie poprzez wydobycie i rafinację. W przypadku cynku do recyklingu zużywa się 25% energii potrzebnej do wytworzenia tego metalu z rud.

Projekt, to jednak nie tylko seminaria i wymiana doświadczeń (kolejne Forum Ekologiczne odbędzie się już 16 grudnia w Winnicy), ale też zbiórka niebezpiecznych odpadów. Pół roku temu w Winnicy w 24 szkołach, sklepach i firmach stanęły pojemniki na zużyte baterie. – Jedna ze szkół zebrała 200 kg baterii, a w sumie we wszystkich 24 punktach mamy już ponad 2 tony. Całość zostanie przekazana do recyklingu – zapewnia Magdalena Kalita.

Wszystkie te miejsca zostały naniesione na specjalną interaktywną mapę dostępną na stronie www.batarejka.ekooperacja.eu. – Dzięki temu każdy zainteresowany może znaleźć punkt znajdujący się najbliżej jego miejsca zamieszkania – wyjaśnia Magdalena Kalita.

 

Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko z Kielc.

Projekt „Biznes dla ekologii. Wzrost konkurencyjności ukraińskich przedsiębiorstw poprzez rozwój nowoczesnych systemów zbierania odpadów niebezpiecznych w Winnicy” współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!