Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

I Świętokrzysko-Winnickie Forum Ekologiczne w Kielcach

Biznes dla ekologii. Odbierz nagrodę za baterie. Odwiedź I Forum Ekologiczne w Kielcach i wymień zużyte baterie na upominek! Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód zaprasza 1 grudnia 2013 r.  do organizowanej po raz pierwszy polsko-ukraińskiej dyskusji na temat zbiórki oraz przetwarzania niebezpiecznych odpadów.


Już w najbliższą niedzielę o godz. 10, w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach (ul. Rynek 3) przy jednym stole zasiądą polskie i ukraińskie firmy, które już zajmują się selektywną zbiórką zużytych baterii oraz te, które dopiero zamierzają rozszerzyć w ten sposób swoją ofertę, a także  eksperci i wszyscy zainteresowani problemem. – Problemem, o którym zarówno w Polsce jak i na Ukrainie wciąż zbyt mało się mówi. Mimo wielu akcji uświadamiających jak szkodliwe dla środowiska są baterie, tylko 16 proc. tego rodzaju odpadów jest w Polsce odzyskiwanych. Z kolei na Ukrainie temat ten w ogóle nie istnieje. W tej chwili na terenie całego kraju działa tylko jedna firma, która zajmuje się recyklingiem baterii – zwraca uwagę Magdalena Kalita ze Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód, koordynatorka projektu.

Forum to więc nie tylko doskonała okazja do tego, aby zdobyć więcej informacji na temat odzyskiwania odpadów niebezpiecznych i  podzielić się polskimi doświadczeniami z sąsiadami zza wschodniej granicy, ale też do wzięcia udziału w zabawie. – Zapraszamy wszystkich chętnych do przynoszenia zużytych baterii. W zamian przygotowaliśmy upominki – zachęca Magdalena Kalita.

I Forum Ekologiczne w Kielcach organizowane jest w ramach projektu „Biznes dla ekologii. Wzrost konkurencyjności ukraińskich przedsiębiorstw poprzez rozwój nowoczesnych systemów zbierania odpadów niebezpiecznych w Winnicy”. Jego celem jest stworzenie na Ukrainie rozwiązań pozwalających tamtejszej społeczności, w tym przedsiębiorcom, odzyskać jak największą ilość zużytych baterii. – W kieleckim forum weźmie udział 15 przedstawicieli z Ukrainy, w tym przede wszystkim przedsiębiorcy, ale też eksperci. Wierzymy, że dzięki odpowiedniej wiedzy ukraińskie firmy poprawią swoją konkurencyjność i odniosą korzyści ekonomiczne – zdradza Magdalena Kalita.

Te korzyści ilustrują konkretne liczby. Dowiedziono, że ponowne wykorzystanie kadmu czy niklu pochodzącego z recyklingu baterii wymaga odpowiednio o 46 i 75% mniej energii, niż jego pozyskanie poprzez wydobycie i rafinację. W przypadku cynku do recyklingu zużywa się 25% energii potrzebnej do wytworzenia tego metalu z rud.

Projekt, to jednak nie tylko seminaria i wymiana doświadczeń (kolejne Forum Ekologiczne odbędzie się już 16 grudnia w Winnicy), ale też zbiórka niebezpiecznych odpadów. Pół roku temu w Winnicy w 24 szkołach, sklepach i firmach stanęły pojemniki na zużyte baterie. – Jedna ze szkół zebrała 200 kg baterii, a w sumie we wszystkich 24 punktach mamy już ponad 2 tony. Całość zostanie przekazana do recyklingu – zapewnia Magdalena Kalita.

Wszystkie te miejsca zostały naniesione na specjalną interaktywną mapę dostępną na stronie www.batarejka.ekooperacja.eu. – Dzięki temu każdy zainteresowany może znaleźć punkt znajdujący się najbliżej jego miejsca zamieszkania – wyjaśnia Magdalena Kalita.

 

Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko z Kielc.

Projekt „Biznes dla ekologii. Wzrost konkurencyjności ukraińskich przedsiębiorstw poprzez rozwój nowoczesnych systemów zbierania odpadów niebezpiecznych w Winnicy” współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!