Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

O edukacji obywatelskiej w międzynarodowym gronie

„W jaki sposób wspierać nauczycieli w kształceniu postaw obywatelskich wśród uczniów” – to temat wizyty studyjnej, organizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w której uczestniczą przedstawiciele edukacji z ośmiu krajów Unii Europejskiej. W województwie świętokrzyskim będą przebywać do 6 grudnia.

 


 

 

 

Wizyta odbywa się w ramach programu LLP – Uczenie się przez całe życie. W delegacji są przedstawiciele z Niemiec, Włoch, Finlandii, Grecji, Estonii, Rumunii, Chorwacji i Hiszpanii. Są wśród nich m. in. dyrektorzy szkół, pracownicy ministerstw edukacji. Zagraniczni goście spotykają się z przedstawicielami świętokrzyskich środowisk oświatowych i wizytują szkoły z różnych poziomów edukacyjnych, które realizują przedsięwzięcia z edukacji obywatelskiej.

We wtorek, 3 grudnia, uczestnicy wizyty studyjnej byli w I Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach, które realizuje uczniowskie projekty obywatelskie, a także w Gimnazjum nr 3 w Kielcach, gdzie prowadzony jest pilotażowy program „Edukacja obywatelska i edukacja na rzecz praw człowieka jako zadanie wszystkich nauczycieli”. Na środę, 4 grudnia, zaplanowana jest wizyta w Gimnazjum nr 2 w Staszowie, a na czwartek, 5 grudnia – w Społecznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja w Kielcach.

W czasie spotkań zagraniczni goście rozmawiają m. in. o możliwościach wspólnego realizowania międzynarodowych projektów edukacyjnych w nadchodzącym okresie aplikowania o fundusze unijne 2014-2020. – Mamy nadzieje, że takie działania i projekty przyczynią się do budowania kapitału społecznego wśród młodego pokolenia – mówi Maria Bednarska ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

źródło: www.sejmik-kielce.pl

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!