Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Związek Polaków na Białorusi (Białoruś)

Związek Polaków na Białorusi to organizacja nieuznawana na terenie Białorusi od 2005 roku. Najważniejsze kierunki działalności to: oświata i kultura a także szerzenie nauki języka polskiego i organizacja wydarzeń kulturalnych. Obszarem działania jest cała Białoruś.


Związek współpracuje z wieloma polskimi organizacjami takimi jak: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” (wyjazdy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, organizacja szkoleń metodycznych dla nauczycieli języka polskiego, wystawy i plenery malarskie, udział w festiwalach i przeglądach, warsztaty i konkursy dla dzieci młodzieży); Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”; Fundacja „Wolność i Demokracja”(prasa polska na Bialorusi); Europejska Unia Wspólnot Polonijnych (ZPB jest czlonkiem tej organizacji); Gdańska Fundacja Dobroczynności (warsztaty teatralno-psychologiczno-językowe dla dzieci i młodzieży); Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego (warsztaty metodyczne dla nauczycieli, wyjazdy edukacyjne dzieci i młodzieży, konkursy edukacyjne); Sejmik Wojewodztwa Malopolskiego (warsztaty metodyczne dla nauczycieli, wyjazdy edukacyjne dzieci i młodzieży, konkursy edukacyjne); Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Malopolski, Prezydent Sopotu, Bialegostoku, Wrocławia, Gdańska (wsparcie naszej działalności); Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „Horyzonty”(Opole: organizacja studiów wyższych dla Polaków z Grodzieńszczyzny); Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, szkoły Poznania oraz wiele innych osób i organizacji.

Działania międzynarodowe:

„Lato z Polską”(2009-2013), warsztaty metodyczne, Polska Książka na Białoruś (2013), wystawa w Brukseli o ZPB, „Miłość nie tylko kresowa”- Częstochowa 2012 r.; „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”- Częstochowa 2013 r.

 

Osoby do kontaktu:

Andżelika Borys, prezes Rady Naczelnej ZPB, +375 152 773250

e-mail: borys.angelika@gmail.com, polski, rosyjski, angielski, bialoruski, portugalski.

Helena Dubowska, wiceprezes ZPB, +375152 773250

e-mail: biuro.zpb@gmail.com;

polski, rosyjski, angielski, bialoruski.

Związek Polaków na Białorusi

Mieczysław Jaśkiewicz – prezes

Bialoruś 230023 Grodno, ul. Budionnego 48a, tel. +375152773250,

e-mail:biuro.zpb@gmail.com

znadniemna.pl

Galeria zdjęć

  • spwz
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!