Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Realizacja projektu „The world can change with us! Let’s make a difference!” - „Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany!”

W związku z realizacją działań w ramach projektu „The world can change with us! Let’s make a difference!” (pol. „Świat może się z nami zmienić! Wprowadźmy zmiany!”), młodzi uczestnicy projektu wzięli udział w licznych spotkaniach, których głównym celem było wzmacnianie wiedzy obywatelskiej i praktycznych postaw obywatelskich wśród młodzieży, m.in. poprzez uczenie się o procesach demokratycznych. Dlatego też, 5 grudnia 2013r. odbyły się warsztaty w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach. Podczas spotkania, pod okiem trenerów młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, których celem było kształtowanie kapitału społecznego wśród młodego pokolenia.


Przypadająca na dzień 13 grudnia 2013r. 32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce to doskonała okazja aby wzmacniać tożsamość obywatelską wśród młodych ludzi. To także wydarzenie, które stwarza młodym możliwość uczenia się o procesach demokratycznych. Dlatego też, odbyły się dwa spotkania nawiązujące swą tematyką do tego wydarzenia. Pierwsze z nich miało miejsce 4 grudnia 2013r. i odbyło się z udziałem przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej (delegatura w Kielcach). Młodzież wysłuchała opowieści historyków, ale także osób które w tym czasie były represjonowane, co pozwoliło im spojrzeć na to wydarzenie z różnych perspektyw. Wykazali także duże zainteresowanie wystawą zdjęć i plakatów z tamtego okresu. Kolejne spotkanie odbyło się dokładnie w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – 13 grudnia. Młodzież uczestniczyła w prezentacjach historycznych w OMPIO. Mieli oni możliwość zwiedzenia ekspozycji muzealnej symbolizującej wydarzenia z grudnia 1981 roku, wysłuchania wykładu, a także obejrzenie filmu dokumentalnego pt. „Grudniowe Rozmowy” w reżyserii Konrada Łęckiego, który wiernie oddał wprowadzenie stanu wojennego, próby zduszenia Solidarności i aresztowania opozycjonistów. Organizatorzy wystawy zadbali o to, by uczestnicy spotkania – jak przystało na rocznicę stanu wojennego – zostali wylegitymowania przez funkcjonariuszy ZOMO. Uczniowie mogli poczuć się jak w czasach PRL-u. Czynności te nawiązywały do procedur panujących w tamtym okresie. Wizyta w OMPIO stała się żywą lekcją historii i umożliwiła bliższe poznanie dziejów naszej Ojczyzny.

Istotnym elementem w kształtowaniu postaw obywatelskich jest edukacja na rzecz praw człowieka. W związku tym młodzież uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Muzeum Dialogu Kultur, które odbyło się pod hasłem „Masz prawo…”. Przypadający na 10 grudnia Międzynarodowym Dzień Praw Człowieka stanowił doskonałą okazję do podjęcia dyskusji na ten temat. Podczas spotkania młodzi ludzie poznali podstawowe założenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (uchwalona przez Zgromadzenie ONZ 10 grudnia 1948r.), dowiedzieli się jakie są podstawowe prawa człowieka i kto stoi na ich straży. Podjęli oni również dyskusję i spróbowali odpowiedzieć na kilka pytań. Zastanawiali się nad tym do czego człowiek w XXI wieku ma prawo? Czy wszyscy są traktowani równo? Czy inny nie znaczy dla nich gorszy? Podsumowanie spotkania stanowił pokaz filmu dokumentalnego „Niebieskoocy”. Jest to zapis warsztatu antyrasistowskiego prowadzonego przez jedną z najsłynniejszych amerykańskich trenerek warsztatów antydyskryminacyjnych – Jane Elliott. Również w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, w dniu 18 grudnia 2013r, w siedzibie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami organizacji Amnesty International, którzy również prowadzą swoją działalność w Kielcach. Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem ludzi działających na rzecz praw człowieka. Działalność AI ma charakter globalny. Spotkanie to miało charakter informacyjno-warsztatowy. W pierwszej części młodzi ludzie dowiedzieli się jakie są podstawowe cele i założenia działań podejmowanych przez tą organizację, poznali prawa człowieka i dokonali ich podziału wg. generacji. Poznali też historię praw człowieka – od Kodeksu Hammurabiego z XVII w. p.n.e. przez Ustawę o Prawach (The Bill of Rights) z 1689r. po współczesne umowy międzynarodowe. Ponadto, młodzież została aktywnie włączona w warsztaty, podczas których podzieli się swoimi spostrzeżeniami w zakresie przestrzegania ale też łamania praw człowieka na świecie. Jako podsumowanie spotkania uczniowie dostali od trenerów uproszczoną wersję Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, do zapoznania się i stosowania.

Kolejnym krokiem wspierającym aktywność obywatelską wśród młodzieży było uczestnictwo w konferencji pt. „Młodzi a rynek pracy. Aktywna młodzież – cenni obywatele”, która zorganizowana została przez Stowarzyszenie Forum Młodych Ludowców oraz Wydział Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pod patronatem honorowym pana Adama Jarubasa Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Przedsięwzięcie to skierowane zostało do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Celem konferencji było zwrócenie uwagi na najistotniejsze problemy i bariery współczesnego rynku pracy, czekające na młodych ludzi.  Podczas spotkania z młodzieżą promowana była aktywność społeczna i obywatelska oraz samokształcenie jako sposób na skuteczne wejście na rynek pracy. Ponadto, zaprezentowane zostały m.in. możliwości skorzystania ze wsparcia z funduszy unijnych dla powstających firm.  Na konferencji obecni byli młodzi przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego, reprezentujący różne branże oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Konferencja stanowiła doskonałą okazję do wymiany doświadczeń z zakresu aktywności obywatelskiej czy też założenia i prowadzenia własnej firmy.

Galeria zdjęć

  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz
  • spwz

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!