Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

O projekcie

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej została utworzona w ramach projektu pn. "Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej" zrealizowanego w ramach działania publicznego "Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013" przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Celem projektu było wypracowanie systemu komunikacji pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w inicjatywy zagraniczne oraz stworzenie efektywnego narzędzia do jego realizacji, czyli elektronicznej platformy współpracy zagranicznej województwa świętokrzyskiego.

Projekt skierowany był do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, uczelni wyższych, jednostek otoczenia biznesu, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, lokalnych grup działania. W jego realizację zaangażowani zostali partnerzy zagraniczni Województwa Świętokrzyskiego, związki Polaków na Białorusi i Ukrainie.

W ramach projektu SPWZ odbyły się 3 spotkania projektowe w których uczestniczyło 211 osób, 2 spotkania konsultacyjne w których uczestniczyło 31 osób, 1 konferencja pt .„Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej – regionalny model współpracy zagranicznej” promująca projekt w której uczestniczyło 170 osób. Wszystkie spotkania były okazją do debaty społecznej w obszarze współpracy zagranicznej na temat problemów, korzyści. Szeroka tematyka spotkań oraz ich formuła i zaproszeni eksperci byli gwarancją wysokiej jakości prezentowanych informacji oraz praktycznych doświadczeń.

Narzędziem do realizacji zainicjowanego dialogu jest zbudowane narzędzie internetowe – Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej www.spwz.e-swietokrzyskie.pl funkcjonujące w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej i rosyjskiej). W chwili obecnej Platforma informuje o działalności międzynarodowej samorządu Województwa Świętokrzyskiego, ale również różnego rodzaju jednostek z terenu województwa. Obecnie są to: 4 powiaty, 4 miasta, 33 gminy, 7 jednostek otoczenia biznesu, 4 szkoły wyższe, 7 instytucji kultury i 5 organizacji pozarządowych. Dodatkowo w e-platformę włączyło się 8 partnerów zagranicznych województwa świętokrzyskiego: Region Centralnej Finlandii (Finlandia), Miasto Tata (Węgry), Region Komarom-Esztergom (Węgry), Miasto Velika Gorica (Chorwacja) i uniwersytet Folkuniversitetet z Uppsali (Szwecja) oraz stowarzyszenia Polonii i Polaków na Ukrainie (Barskie Rejonowe Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie Polaków oraz Winnicki Kulturalno-Oświatowy Związek Polaków) i na Białorusi (Związek Polaków na Białorusi).

W ramach współpracy i zacieśnienia wzajemnych relacji pojawiły się już pierwsze wspólne propozycje projektowe z parterem szwedzkim i holenderskim w zakresie edukacji zawodowej.

Efekty projektu i strefa jego oddziaływania zwiększona została dzięki zrealizowanej emisji radiowej i transmisji on-line debaty krajowej w ramach konferencji 12.11.2013r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Świętokrzyskiej Platformie Współpracy Zagranicznej do wypełnieniania i nadsyłania załączonych pełnomocnictw i oświadczeń oraz do zapoznania się z folderem informacyjnym.

Będziemy szczerze zobowiązani za umieszczenie banneru serwisu Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej na łamach Państwa strony internetowej.

do pobrania

 

do pobrania


Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!