Szukaj ...

 • w kategorii
 • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Polska polityka zagraniczna


Wizję, priorytety i generalne zadania polskiej polityki zagranicznej do 2016 roku określa przygotowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i przyjęty przez Radę Ministrów w marcu 2012 roku dokument o nazwie „Priorytety polskiej polityki zagranicznej 2012-2016”. 

Jest to pierwsza od 1989 roku wieloletnia strategia polityki zagranicznej (w tym europejskiej) Polski. To kluczowy dokument wyznaczający wektory polskiej dyplomacji. Służy on koordynacji działań organów administracji rządowej i samorządowej w odniesieniu do polityki zagranicznej państwa. Stanowi również podstawę dla dokumentów operacyjnych i planów rocznych: Założeń Polskiej Polityki Zagranicznej na kolejne lata Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz planów współpracy zagranicznej innych ministerstw i urzędów. Przyjęcie tego dokumentu stanowiło istotny etap na drodze tworzenia sprawnego systemu współpracy poszczególnych instytucji na arenie międzynarodowej, co w efekcie wpłynie na zwiększenie spójności polskiej polityki zagranicznej.

 

Priorytety polskiej polityki zagranicznej 2012-2016” określają następujące cele polskiej polityki zagranicznej do 2016 roku:

 • ochrona niepodległości Polski i jej integralności terytorialnej,
 • zapewnienie bezpieczeństwa narodowego,
 • zachowanie dziedzictwa narodowego,
 • ochrona środowiska naturalnego,
 • pomnażanie dobrobytu oraz wysokiego poziomu rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego kraju.

 

Polska polityka zagraniczna osiągnie powyższe cele realizując następujące priorytety:

 • silna Polska w silnej unii politycznej
 • Polska jako wiarygodny sojusznik w stabilnym ładzie euroatlantyckim
 • Polska otwarta na różne wymiary współpracy regionalnej
 • Strategia polskiej współpracy rozwojowej, promocji demokracji i praw człowieka
 • Promocja polski za granicą
 • Nowa jakość w relacjach z Polonią i Polakami za granicą
 • Skuteczna służba zagraniczna.

 

Dokument do pobrania:

Priorytety Polskiej współpracy zagranicznej 2012-2016

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych corocznie opracowuje też roczne plany operacyjne w postaci Założeń Polskiej Polityki Zagranicznej. Są one również zatwierdzane przez Radę Ministrów na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych i stanowią wytyczne dla innych resortów, opracowujących własne plany współpracy zagranicznej.

2013-11-07

Układ geograficzny

Polską politykę zagraniczną w odniesieniu do innych  krajów  w układzie geograficznym szczegółowo przedstawiono na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych  Rzeczypospolitej Polskiej:

więcej

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!