Szukaj ...

 • w kategorii
 • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Polska polityka zagraniczna


Wizję, priorytety i generalne zadania polskiej polityki zagranicznej do 2016 roku określa przygotowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i przyjęty przez Radę Ministrów w marcu 2012 roku dokument o nazwie „Priorytety polskiej polityki zagranicznej 2012-2016”. 

Jest to pierwsza od 1989 roku wieloletnia strategia polityki zagranicznej (w tym europejskiej) Polski. To kluczowy dokument wyznaczający wektory polskiej dyplomacji. Służy on koordynacji działań organów administracji rządowej i samorządowej w odniesieniu do polityki zagranicznej państwa. Stanowi również podstawę dla dokumentów operacyjnych i planów rocznych: Założeń Polskiej Polityki Zagranicznej na kolejne lata Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz planów współpracy zagranicznej innych ministerstw i urzędów. Przyjęcie tego dokumentu stanowiło istotny etap na drodze tworzenia sprawnego systemu współpracy poszczególnych instytucji na arenie międzynarodowej, co w efekcie wpłynie na zwiększenie spójności polskiej polityki zagranicznej.

 

Priorytety polskiej polityki zagranicznej 2012-2016” określają następujące cele polskiej polityki zagranicznej do 2016 roku:

 • ochrona niepodległości Polski i jej integralności terytorialnej,
 • zapewnienie bezpieczeństwa narodowego,
 • zachowanie dziedzictwa narodowego,
 • ochrona środowiska naturalnego,
 • pomnażanie dobrobytu oraz wysokiego poziomu rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego kraju.

 

Polska polityka zagraniczna osiągnie powyższe cele realizując następujące priorytety:

 • silna Polska w silnej unii politycznej
 • Polska jako wiarygodny sojusznik w stabilnym ładzie euroatlantyckim
 • Polska otwarta na różne wymiary współpracy regionalnej
 • Strategia polskiej współpracy rozwojowej, promocji demokracji i praw człowieka
 • Promocja polski za granicą
 • Nowa jakość w relacjach z Polonią i Polakami za granicą
 • Skuteczna służba zagraniczna.

 

Dokument do pobrania:

Priorytety Polskiej współpracy zagranicznej 2012-2016

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych corocznie opracowuje też roczne plany operacyjne w postaci Założeń Polskiej Polityki Zagranicznej. Są one również zatwierdzane przez Radę Ministrów na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych i stanowią wytyczne dla innych resortów, opracowujących własne plany współpracy zagranicznej.

2013-11-07

Układ geograficzny

Polską politykę zagraniczną w odniesieniu do innych  krajów  w układzie geograficznym szczegółowo przedstawiono na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych  Rzeczypospolitej Polskiej:

więcej

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!