Szukaj ...

 • w kategorii
 • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Projekt „28. Zarządzanie-Edukacja-Innowacja”.

Przedsięwzięcie w ramach projektu systemowego „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych” zrealizowane zostało w celu podniesienia jakości i atrakcyjności kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli przez dofinansowanie różnych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych za granicą oraz stworzenie profesjonalnych struktur organizowania mobilności ponadnarodowej w instytucjach.


Projekt  finansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.1.

Projekt objął podnoszenie kompetencji szkolnej kadry edukacyjnej (kurs językowy, zajęcia kulturowe, wizyta studyjna u partnerów w Chorwacji dotycząca poznania nowych metod nauczania, zarządzania oświatą i systemem edukacyjnym).

Cel projektu :

- wymiana doświadczeń dotyczących zarządzania  edukacją na poziomie lokalnym i regionalnym z perspektywy samorządów oraz jednostek oświatowych i kulturalnych

-zapoznanie się z przykładami innowacyjnych rozwiązań w obszarze kompetencji społecznych i obywatelskich wśród kadry zarządzającej oświatą, nauczycieli, dzieci i młodzieży

- rozwijanie praktycznych umiejętności planowania  długoterminowej współpracy międzyinstytucjonalnej oraz budowanie sieci współpracy ukierunkowanych na podejmowanie partnerskich inicjatyw na rzecz środowiska edukacyjnego.

- doskonalenie umiejętności językowych w zakresie posługiwania się językiem angielskim szczególnie w zakresie słownictwa branżowego - edukacyjnego.

-poznanie historii i kultury Chorwacji

Chorwacja stając się 28.członkiem UE może nie tylko czerpać z bogactwa krajów Wspólnoty. Jesteśmy przekonani, że jako kraj ma do zaoferowania także wypracowane formy i metody zarządzania w edukacji oraz pomysły na rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich.

Uczestnikami/uczestniczkami projektu  była grupa 12 osób z Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz jednostek, dla których organem założycielskim i prowadzącym jest Samorząd Województwa Świętokrzyskiego z obszaru edukacji i oświaty - ŚCDN, Muzeum Narodowe oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka.

Uczestnicy osoby odpowiedzialne za jakość i stan edukacji w regionie poszukiwali nowych inspiracji, dobrych praktyk, które mogą być wykorzystywane do okresowych ewaluacji w jednostkach którymi zarządzają lub w których pracują. Proces doskonalenia zarządzania w placówkach to jedna z form elastycznego reagowania na zachodzące zmiany i tendencje w naszym kraju (np. zmiany cywilizacyjne czy demograficzne), który pozwala na wykorzystanie przewag i szans w społecznościach regionalnych i odwrócenia niekorzystnych tendencji.

Nasz partner

Miasto Velika Gorica jest 6. pod względem wielkości miastem Chorwacji. Jest to największe i najważniejsze miasto tego rejonu oddalone niespełna 16 km. od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Miasto (administracyjne nadzoruje 3 gminy) administruje placówkami oświatowymi i kulturalnymi (m.in. 5 szkół podstawowych, 5 szkół średnich-oprócz ogólnokształcących także techniczne i zawodowe), które realizują liczne projekty edukacyjne (np.:"Hunting Lodge" , "Kultura i język ojczysty", "ELMER"-projekt dla dzieci specjalnej troski). Do zadań miasta należy monitorowanie, analizowanie sytuacji, określenie potrzeb, tworzenie planów, ekspertyz i raportów w zakresie usług edukacyjnych, monitorowanie realizacji dochodów i wydatków w budżecie w jednostkach oświatowych i kulturalnych, Velika Gorica zarządza, finansuje i kontroluje instytucje z zakresu usług społecznych (przedszkola, szkoły podstawowe, instytucje kulturalne i sportowe), nawiązuje współpracę z placówkami zawodowymi i naukowymi, organami administracji, stowarzyszeniami, obywatelami i organizacjami w celu wspólnej realizacji programów i projektów w dziedzinie usług społecznych. W mieście funkcjonuje Liceum, Szkoła Muzyczna, Uniwersytet Nauk Stosowanych,  Turopolje Muzeum, Teatr, Centrum Kultury, Otwarty Uniwersytet Ludowy z galerią, salą koncertową, warsztatami edukacyjnymi dla dzieci, młodzieży i osób starszych, radiem, wydawnictwem.

System Edukacji w Chorwacji

Katalog szkoły- Chorwacja

Prezentacja na temat Projektu „28. Zarządzanie-Edukacja-Innowacja”

List od Marszałka WŚ w sprawie Projektu

List do Marszałka WŚ w sprawie projektu

Pisali o Projekcie:

"O projekcie na stronie ŚCDN"

"O Projekcie na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej"

"Chorwaccy szczypiorniści o swojej ojczyźnie"

"Wizyta studyjna w Chorwacji 1"

"Wizyta studyjna w Chorwacji 2"

"Wizyta studyjna w Chorwacji 3"

"Wizyta w Chorwacji oczami gospodarzy 1"

"Wizyta w Chorwacji oczami gospodarzy 1"

"Wizyta w Chorwacji"

Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Kielcach w projekcie „28. Management – Education – Innovation”


 

 

Galeria multimediów

Polsko-chorwacka wymiana doświadczeń dla rozwoju świętokrzyskiej edukacji

3 wyświetleń

Galeria zdjęć

 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz
 • spwz

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!