Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

O zasadach równości w projektach unijnych. Poradnik Ministerstwa Rozwoju.

Jak tworzyć i realizować projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, uwzględniając potrzeby różnych środowisk społecznych, w tym osób z niepełnosprawnościami, wyjaśnia poradnik wydany przez Ministerstwo Rozwoju. Informator pt. "Realizacja zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami" adresowany jest do projektodawców i instytucji wdrażających fundusze europejskie w latach 2014-2020.


Publikacja resortu rozwoju to zbiór wytycznych, a także gotowych rozwiązań, z których powinny skorzystać osoby lub instytucje planujące tworzyć projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności. Każda z podjętych inicjatyw musi bowiem zawierać w swoich założeniach, procesie realizacji i efektach politykę równościową. Dotyczy to nie tylko projektów kierowanych bezpośrednio do osób niepełnosprawnych, ale też programów ogólnodostępnych.

Autorzy podzielili poradnik na pięć części, które poprzedza wstęp prezentujący podstawy prawne zasady równości i niedyskryminacji w rozumieniu prawodawstwa polskiego, Unii Europejskiej oraz konwencji ONZ. W dwóch pierwszych działach omówiono cały cykl powstawania projektów - od przygotowania wniosku z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych po jego realizację, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z gotowymi przykładami.

Kolejne podają natomiast wskazówki, jak stosować zasadę równości i niedyskryminacji przy opracowywaniu programów tworzonych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności.

Ostatni rozdział skupia się na właściwej ocenie wdrażania zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w trakcie okresu realizacji programów operacyjnych.

Vademecum pt. "Realizacja zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami" zamieszczone jest w serwisie internetowym Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Źródło: Wrota Świętokrzyskie

Kalendarium

Listopad 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!