Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego gospodarzem debaty pt. „Co dalej z Europą?” z udziałem posłanki do Parlamentu Europejskiego, Róży Thun.

Celem spotkania była próba odpowiedzi na pytania dotyczące długofalowego wpływu na przyszłość Unii Europejskiej, kluczowych wyzwań stojących obecnie przed Wspólnotą, m.in. decyzji o referendum nt. pozostania w UE Wielkiej Brytanii.


W dniu 5 kwietnia, z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego funkcjonującego w ramach Departamentu Polityki Regionalnej UMWŚ, oraz Stowarzyszenia Network PL, odbyła się dyskusja dotycząca obecnych wyzwań stojących przez Unią Europejską: decyzji o referendum w Wielkiej Brytanii, kryzysu imigracyjnego oraz polityki klimatycznej UE. Gościem specjalnym wydarzenia była eurodeputowana Róża Thun.

W trakcie dyskusji próbowano znaleźć odpowiedzi między innymi na następujące kwestie:
- Czy Unia Europejska będzie nadal się  integrowała? - Jeśli tak, to w jaki sposób i w jakim gronie? - Jaki wpływ na przyszłość budżetu UE i poszczególne polityki, w tym na Politykę Spójności po roku 2020, będą miały obecne kryzysy na poziomie Wspólnoty?

Spotkanie miało  charakter ekspercki oraz interaktywny. Jego celem było zarówno lepsze zrozumienie polskiej perspektywy w kontekście europejskim i międzynarodowym, jak też stanowiło okazję do przedstawienia tych kwestii z perspektywy Brukseli.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 20 ekspertów z instytucji związanych z polityką europejską. Gospodarzem spotkania, które odbyło się we współpracy z Stowarzyszeniem Pracowników Instytucji Międzynarodowych w Brukseli – Network PL, było Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli.

Kalendarium

Sierpień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!