Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

9. posiedzenie Komisji ECON i konferencja nt. „Wspieranie przedsiębiorczości opartej na innowacjach w Europie”

W dniach 20–21 czerwca 2016 r. w Tarnowie i Krakowie odbedą się 9. posiedzenie Komisji ds.Polityki Gospodarczej Komitetu Regionów (ECON) i konferencja nt. „Wspieranie przedsiębiorczości opartej na innowacjach w Europie”.


Ostatnie dziesięciolecia charakteryzowały się kluczową zmianą paradygmatu, polegającą na przechodzeniu gospodarki światowej na model oparty na wiedzy i innowacjach. Nauka i technologia posuwają się niespotykanym dotąd krokiem, a innowacje dotyczące produktów i usług, a także modeli biznesowych i procesów, stają się coraz ważniejszym czynnikiem konkurencyjności gospodarczej.

Kluczową siłą napędową innowacji i dynamizmu gospodarki są zwłaszcza przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność, które jako istotne podmioty tworzące miejsca pracy odgrywają strategiczną rolę w zrównoważonym rozwoju gospodarczym europejskich miast i regionów. Jednak ich rozwój i ekspansja wymagają odpowiednich warunków. Jest to zadanie dla władz publicznych na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i unijnym. Powinny one poprawić warunki, w jakich przedsiębiorcy wykorzystują i wprowadzają do obrotu wiedzę, a także tworzą wartość dodaną i miejsca pracy.

Na konferencji rozważona zostanie kwestia innowacji jako kluczowego aspektu konkurencyjności regionalnej i przedsiębiorczości oraz sposoby wspierania innowacyjnych przedsiębiorstw i najbardziej innowacyjnych modeli wspierania biznesu. Przeanalizowane zostaną również realia regionalnych ekosystemów przedsiębiorczości w Europie i najskuteczniejsze sposoby angażowania właściwych partnerów w partnerstwa sprzyjające ekspansji i rozwoju przedsiębiorstw.

Konferencja skladać sie będzie z 2 sesji tematycznych :

Sesja 1: Innowacje jako kluczowy element wsparcia dla przedsiębiorczości na poziomie regionalnym i miejskim oraz konkurencyjności

Ta sesja poświęcona zostanie warunkom sprzyjającym przedsiębiorczości opartej na innowacjach i sposobom ich udoskonalenia. Omówione zostaną m.in. świadczenie innowacyjnych usług wsparcia dla przedsiębiorstw i usługi wsparcia dla innowacji na wszystkich etapach cyklu życia przedsiębiorstwa. Dyskusje skupią się na tym, jak innowacje mogą wpływać na przedsiębiorstwa oraz publicznych lub prywatnych usługodawców świadczących usługi w dziedzinie wsparcia dla przedsiębiorstw. Przebadana zostanie również rola, jaką odgrywają lub powinny odgrywać w tym zakresie Unia Europejska oraz regiony i miasta.

Sesja 2: Ekosystemy regionalne wspierające innowacyjne przedsiębiorstwa

Regionalne ekosystemy przedsiębiorczości stanowią niezbędny podatny grunt dla rozwoju i ekspansji innowacyjnych przedsiębiorstw. Każdy ekosystem jest unikalny, a sposoby jego wzmocnienia różnorodne. Podczas tej sesji omówione zostaną przykłady skutecznego podejścia do propagowania ekosystemów innowacji i przedsiębiorczości, w ramach których najważniejsze zainteresowane strony mogły nawiązać kontakty, a także rozwijać ducha przedsiębiorczości, kreatywność i umiejętności. Będziemy także kontynuować dyskusję nad partnerstwem pomiędzy różnymi zainteresowanymi stronami w ogólnym kontekście innowacji regionalnych oraz nad interakcją przede wszystkim między przedsiębiorcami, przedsiębiorstwami typu start-up i dużymi korporacjami.

We wtorek 21 czerwca w Krakowie odbędzie się zebranie koordynatorów politycznych Komisji ECON oraz posiedzenie Komisji w pełnym składzie. W obu wydarzeniach udział weźmie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas - członek Komisji ECON.

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!