Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

RADA EUROPY (ang. Council of Europe)

Rada Europy jest międzynarodową organizacją międzyrządową, która powstała 5 maja 1949 r. Obecnie liczy 47 członków, w tym 28 członków Unii Europejskiej.


Jej siedzibą jest Strasburg. Celem Rady Europy jest osiąganie większej jedności między jej członkami dla ochrony ideałów i zasad, stanowiących wspólne dziedzictwo państw członkowskich, oraz ułatwienie ich przemian ekonomicznych i społecznych. Obszar kompetencji Rady Europy obejmuje prawie wszystkie dziedziny współpracy państw członkowskich. Powołanie licznych organizacji europejskich ograniczyło zakres możliwości działania Rady, dlatego też głównymi sferami jej działalności gminy i powiaty nawiązują współpracę zagraniczną swobodnie a uzyskanie zgody MSZ wymagane jest tylko w przypadku przystępowania do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych stały się następujące dziedziny: prawa człowieka, współpraca prawna, sprawy społeczne oraz współpraca kulturalna i naukowa. Dodatkowym obszarem kompetencji tej organizacji są zagadnienia dotyczące funkcjonowania władz lokalnych.

 

 

(źródło)

Rada Europy pełni istotną rolę w zakresie tworzenia norm prawa międzynarodowego. Dotychczas w jej ramach zostało zawartych 214  konwencji międzynarodowych.

Konwencje Rady Europy odnoszą się do następujących dziedzin: prawa człowieka, mniejszości, demokracja lokalna, współpraca transgraniczna, kultura, oświata, sport, media, współpraca prawna, środowisko naturalne, sprawy społeczne i zdrowie.

Szerszą informację nt. procedury zawierania konwencji międzynarodowych w ramach Rady Europy oraz informację o aktualnym stanie podpisania i ratyfikacji konwencji międzynarodowych przez poszczególne państwa członkowskie, w tym przez Polskę można znaleźć na stronie internetowej Rady Europy (http://www.conventions.coe.int).

Tekst Statutu Rady Europy (ang.) http://conventions.coe.int/Treaty/Commun/QueVoulezVous.asp?NT=001&CM=8&DF=19/04/2011&CL=ENG

Więcej informacji na temat działalności Rady Europy: http://www.coe.int/

Polska przyjęta została przyjęta w poczet członków Rady Europy w 1991 r. wskutek przemian demokratycznych, jakie zachodziły w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 r.

Od tamtej pory jest aktywnym członkiem Rady Europy, zaangażowanym w promocję praw człowieka, demokracji oraz rządów prawa oraz służącym w tym względzie dobrym przykładem dla kolejnych państw wstępujących na drogę przemian demokratycznych.

Więcej informacji na działalności Polskie w Radzie Europy: http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/organizacje_miedzynarodowe/rada_europy/

Kalendarium

Listopad 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!