Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

W Polsce


Polska polityka zagraniczna i współpraca realizowana na jej podstawie nie jest kształtowana tylko przez centralne organy państwa. Jednostki samorządu terytorialnego, firmy, różnego rodzaju instytucje działające w dziedzinie edukacji, kultury, biznesu, itp., organizacje pozarządowe oraz zwykli obywatele stali się jej pełnoprawnymi aktorami – współodpowiedzialnymi za kształtowanie i utrwalanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, ewolucja w stronę „obywatela cyfrowego” – świadomego swych praw oraz obowiązków i korzystającego z nich za pośrednictwem nowoczesnych technologii, pozwoliło na przeniesienie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych debaty na temat polityki zagranicznej do regionów.

 

Poniżej znajdą Państwo krótkie omówienie podmiotów mających wpływ na polską politykę zagraniczną. Z przyczyn oczywistych lista ta nie jest zamknięta. Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury oraz do dzielenia się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi aktorów polskiej polityki zagranicznych, których nie powinno zabraknąć na naszej Platformie.

2013-11-08

Jednostki samorządu terytorialnego

Zgodnie z art. 172 Konstytucji RP, jednostki samorządu terytorialnego mogą przystępować do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych, jak również nawiązywać współpracę międzynarodową, zgodnie z zasadami określonymi w odrębnych ustawach.

więcej

2013-11-08

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Utworzony na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, jest państwową jednostkę organizacyjną posiadającą osobowość prawną.

więcej

2013-11-08

Polska Organizacja Turystyczna

Polska Organizacja Turystyczna została utworzona w 2000 r. na podstawie ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej z 25 czerwca 1999 r. POT jest państwową jednostką prawną powołaną w celu wzmocnienia promocji polskiej turystyki w kraju i za granicą.

więcej

2013-11-08

Ministerstwo Obrony Narodowej

Zgodnie z art. 134 Konstytucji, Prezydent RP w czasie pokoju sprawuje zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej.

więcej

2013-11-08

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Rolą ministerstwa w zakresie współpracy zagranicznej jest m.in. inicjowanie, przygotowanie oraz udział w negocjowaniu projektów umów międzynarodowych dotyczących kultury oraz koordynacja realizacji zadań z zakresu kultury wynikających z już zawartych umów.

więcej

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!