Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

W Polsce


Polska polityka zagraniczna i współpraca realizowana na jej podstawie nie jest kształtowana tylko przez centralne organy państwa. Jednostki samorządu terytorialnego, firmy, różnego rodzaju instytucje działające w dziedzinie edukacji, kultury, biznesu, itp., organizacje pozarządowe oraz zwykli obywatele stali się jej pełnoprawnymi aktorami – współodpowiedzialnymi za kształtowanie i utrwalanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków za granicą. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, ewolucja w stronę „obywatela cyfrowego” – świadomego swych praw oraz obowiązków i korzystającego z nich za pośrednictwem nowoczesnych technologii, pozwoliło na przeniesienie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych debaty na temat polityki zagranicznej do regionów.

 

Poniżej znajdą Państwo krótkie omówienie podmiotów mających wpływ na polską politykę zagraniczną. Z przyczyn oczywistych lista ta nie jest zamknięta. Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury oraz do dzielenia się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi aktorów polskiej polityki zagranicznych, których nie powinno zabraknąć na naszej Platformie.

2013-11-08

Jednostki samorządu terytorialnego

Zgodnie z art. 172 Konstytucji RP, jednostki samorządu terytorialnego mogą przystępować do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych, jak również nawiązywać współpracę międzynarodową, zgodnie z zasadami określonymi w odrębnych ustawach.

więcej

2013-11-08

Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia

Utworzony w 1990 r., w 2011 r. uzyskał status państwowej osoby prawnej na podstawie ustawy o Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia.

więcej

2013-11-08

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Utworzony na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, jest państwową jednostkę organizacyjną posiadającą osobowość prawną.

więcej

2013-11-08

Instytut Adama Mickiewicza

IAM został powołany w 2000 r. na mocy porozumienia zawartego w 1999 r. pomiędzy ówczesnym ministrem kultury i sztuki a ministrem spraw zagranicznych w sprawie współdziałania na rzecz skoordynowanej promocji kultury polskiej.

więcej

2013-11-08

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A

PAIiIZ S.A. jest spółką Skarbu Państwa, powołaną w 2003 r. w wyniku połączenia Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIZ) i Polskiej Agencji Informacyjnej S.A.  (PAI).

więcej

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!