Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Projekt międzynarodowy realizowany w ramach programu Erasmus plus Akcja 1 Mobilność kadry, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Projekt międzynarodowy realizowany w ramach programu Erasmus plus Akcja 1 Mobilność kadry, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.


Tytuł projektu: „Doskonalenie nauczycieli osób dorosłych – szansa i nowe wyzwanie dla ŚCDN”.

Partnerzy:

  • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach
  • Uniwersytet w Chichester, Wielka Brytania

Czas trwania projektu: 1.10.2014 – 30.09.2016

Powodem napisania projektu była sytuacja województwa świętokrzyskiego – malejące liczba uczniów w szkołach i utrata miejsc pracy dla nauczycieli. Aby pozostać na rynku pracy nauczyciele muszą stać się mobilni zawodowo, co wiąże się z nabywaniem nowych umiejętności i poszukiwaniem nowych miejsc pracy. W regionie ciągle wzrasta aktywność osób dorosłych, chcących podejmować naukę w szkole dla dorosłych oraz seniorów, którzy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach przeznaczonych dla tej grupy wiekowej (np. sportowe, językowe, artystyczne, Uniwersytet III wieku). Jako placówka doskonalenia nauczycieli postanowiliśmy przygotować specjalną ofertę dla nauczycieli, którzy pracują lub chcą pracować z dorosłymi. Głównym celem naszego projektu stało się podniesienie umiejętności zawodowych pracowników ŚCDN w zakresie pracy z nauczycielami, którzy pracują z osobami dorosłymi. Projekt  był realizowany przez 14 nauczycieli konsultantów i 2 specjalistów Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Projekt trwał dwa lata, w tym czasie zorganizowano 4 mobilności ( każdorazowo po 7 dni) dla dwóch grup uczestniczących w projekcie. Ważnymi czynnikami wpływającym na jakość działań projektowych były:

- właściwy wybór partnera i doświadczenie obu instytucji w realizacji projektów międzynarodowych

- fakt, że w obu mobilnościach brali udział ci sami uczestnicy, co pozwoliło  na lepsze planowanie działań (odwoływanie się do doświadczeń z poprzedniej wizyty, możliwość staranniejszego diagnozowania potrzeb)

- duża samodzielność językowa uczestników – pozwalało to na  indywidualne rozmowy z nauczycielami, uczniami, indywidualizację programu pobytu dla niektórych uczestników zainteresowanych poszczególnymi typami instytucji, przygotowanie programów kursu w oparciu o literaturę w języku angielskim, udział w zajęciach przeznaczonych dla brytyjskich nauczycieli

- stałe monitorowanie potrzeb uczestników i reagowanie na nie ze strony partnerów projektu

Najważniejszym materialnym rezultatem projektu jest nowa, nie zamieszczana do tej pory oferta dla nowej grupy odbiorców – nauczycieli osób dorosłych, nauczycieli – animatorów kultury, instruktorów sportowych, trenerów osób dorosłych. Powstało 11 kursów ( w tym jedna grupa wsparcia) na które przeznaczono łącznie 175 godzin szkoleniowych. Biblioteka ŚCDN została wyposażona w literaturę fachową w języku polskim i języku angielskim, która stanowi unikalne zbiory w województwie świętokrzyskim oraz z pewnością wyjątkowe w całej Polsce. Zbiory są dostępne dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli w województwie. Zaproponowane przez nas tematy kursów obejmują sam proces uczenia się dorosłych (andragogikę), zajęcia dla nauczycieli i animatorów sztuki, instruktorów sportowych, nauczycieli języków obcych, dyrektorów i nauczycieli szkół dla dorosłych planujących promocję swoich placówek oraz pisanie projektów w ramach funduszy europejskich. W okresie poprzedzającym pierwszą wizytę dwie uczestniczki projektu przygotowały specjalne materiały na temat sytuacji dzieci polskich w szkołach brytyjskich. Partner poprosił nas o udział w dyskusji na konferencji i pełnienie roli ekspertów dla brytyjskich nauczycieli.

Długofalowymi korzyściami  projektu jest nowa oferta, która stanie się ofertą stałą, wzrost kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli konsultantów oraz gotowość do planowania innowacyjnych działań.

O naszych doświadczeniach związanych z udziałem w projekcie oraz o specyfice pracy z osobami dorosłymi opowiadamy w specjalnym wydaniu  „Kuriera ŚCDN”, który został poświęcony tylko tej tematyce. Zapraszamy do lektury  - bezpłatne egzemplarze można uzyskać w siedzibie ŚCDN.

Na witrynie ŚCDN, w zakładce Oferta, znajduje się wykaz wszystkich tematów, po kliknięciu na tytuł mogą się Państwo zapoznać z programem formy, liczbą godzin oraz od razu zapisać na kurs.

Jesteśmy jedyną placówką w województwie, która proponuje taką tematykę ( i tak zróżnicowaną) przeznaczoną dla nauczycieli, instruktorów sportu, animatorów sztuki i kultury pracujących z osobami dorosłymi.

Bliższe informacje można uzyskać u koordynatora projektu: Anety Bródki, nauczyciela konsultanta ŚCDN, aneta.brodka@scdn.pl

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!