Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

więcej

spwzswpz

Aktualności


2018-04-20

O 60-letniej współpracy świętokrzysko-winnickiej

W województwie świętokrzyskim przebywa delegacja z ukraińskiego obwodu winnickiego w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia współpracy pomiędzy naszymi regionami. Grupa ponad 20 osób – pracowników Winnickiej Administracji  Obwodowej, przedstawicieli rejonów z terenu obwodu winnickiego, rękodzielników oraz członków zespołu „Podolscy Muzycy” spotkała się marszałkiem województwa Adamem Jarubasem, wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem oraz Ewą Kapel-Śniowską, zastępcą dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Delegacja weźmie także udział w wernisażu wystawy „Świętokrzyskie - Winniczyzna oczami partnera” w Muzeum Dialogu Kultur i X Targach Agrotravel & Active Life.

więcej

2018-04-05

Wizyta studyjna w ukraińskiej Winnicy

Zapraszamy młodych liderów z województwa świętokrzyskiego do udziału w wizycie studyjnej w Winnicy na Ukrainie. Wyjazd jest elementem projektu „Świętokrzysko-Winnicka Akademia Młodych Liderów”, którego celem jest aktywizacja młodych liderów z regionu świętokrzyskiego i obwodu winnickiego oraz wymiana doświadczeń w zakresie pomysłów na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

więcej

2018-03-22

Posiedzenie grupy roboczej Domu Polski Wschodniej w Brukseli

W dniu 20 marca 2018 r. w siedzibie Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyła się coroczna narada przedstawicieli regionów Polski Wschodniej wchodzących w skład wspólnego przedstawicielstwa w Belgii. Region świętokrzyski reprezentował Grzegorz Orawiec Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

więcej

2018-03-16

Świętokrzyskie-Winniczyzna oczami partnera- wystawa fotografii

Wystawa ta, której inaugurację zaplanowano na 19 kwietnia br. w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach jest jednym z elementów programu obchodów szczególnego jubileuszu, a mianowicie 60-lecia współpracy województwa świętokrzyskiego i obwodu winnickiego z Ukrainy. Współpraca świętokrzysko-winnicka stanowi ewenement w skali ogólnopolskiej, potwierdzający fakt, że silne relacje międzyludzkie wykraczające poza oficjalną wymianę delegacji, stanowią solidny fundament współpracy w tak długiej, ponad półwiecznej perspektywie czasowej.

więcej

2018-03-05

Kulinarne świętokrzyskie znane w świecie

Naturalne konfitury ze Starachowic, tłoczone na zimno oleje z Mikułowic czy woda z Uzdrowiska Busko-Zdrój - produkty z niewielkich, lokalnych przetwórni podbijają serca smakoszy w całej Polsce i nie tylko. Regionalne skarby opieczętowane znakiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie trafiają do Anglii, Belgii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, a nawet na Bliski Wschód. Lista krajów wciąż rośnie.

więcej

Kalendarium

Sierpień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!