Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

więcej

spwzswpz

Aktualności


2018-02-06

Region Świętokrzyski promuje swoją ofertę turystyczną na targach Salon des Vacances w Brukseli

W dniach 1-4 lutego 2018r. regiony Polski Wschodniej w tym Region Świętokrzyski promowały swoją ofertę turystyczną na największych w Belgii targach turystycznych- Salon des Vacances. Targi „ Salon des Vacances”, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w krajach Beneluxu. W tym roku była to już 60 jubileuszowa edycja tych targów. W wydarzeniu wzięło udział około 700 wystawców, a odwiedziło ponad 100 tysięcy osób. Tematami przewodnimi targów były: rejsy wycieczkowe, Spa&Wellness i zdrowie oraz  gastronomia. Stoisko Domu Polski Wschodniej wchodziło w skład polskiego stoiska narodowego znajdującego się w głównej hali. Polska Wschodnia promowała m. in. szlak rowerowy Green Velo jako najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. Jest to ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy, wiedzie przez pięć województw Wschodniej Polski.

więcej

2018-02-06

Powstała Świętokrzyska Rada ds. Dwujęzyczności

Znajomość języków obcych zwiększa konkurencyjność i atrakcyjność inwestycyjną regionów, sprzyja międzynarodowej współpracy w biznesie, internacjonalizacji szkół, uczelni czy instytucji kultury. Dlatego inicjowanie, wspieranie oraz prowadzenie działań służących popularyzacji dwujęzyczności jako narzędzia służącego powyższym celom będzie najważniejszym zadaniem Świętokrzyskiej Rady ds. Dwujęzyczności powołanej przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa. Spotkanie założycielskie Rady odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

więcej

2018-02-01

O polityce spójności w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

W Domu Polski Wschodniej w Brukseli marszałek Adam Jarubas uczestniczył  w spotkaniu z Przewodniczącym Europejskiego Komitetu Regionów Karlem-Heinzem Lambertzem.  Celem spotkania było uroczyste podpisanie deklaracji poparcia dla #CohesionAlliance (#SojuszSpójności), która jest inicjatywą podmiotów przekonanych, że polityka spójności UE musi pozostać filarem przyszłości Wspólnoty.

więcej

2018-01-29

O potencjale gospodarczym Buska - Zdroju i Sandomierza w Amsterdamie i Brukseli

22 stycznia 2018 r. Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa oraz Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego spotkali się z Bartłomiejem Dankiem, kierownikiem Zagranicznego Biura Handlowego w Amsterdamie, funkcjonującego w ramach struktur PAIH i Marcinem Lewandowskim prezesem Polskiej Izby Handlowej w Amsterdamie W  spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Buska-Zdroju, Sandomierza, Uzdrowiska Buska-Zdroju S.A.

więcej

2018-01-18

Dzień Judaizmu w Chmielniku

„Pokój! Pokój dalekim i bliskim!"  to hasło tegorocznego Dnia Judaizmu. W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym „Świętokrzyski Sztetl", czyli w dawnej synagodze w Chmielniku spotkali się przedstawiciele różnych wyznań, by rozmawiać o przeszłości i współistnieniu różnych religii w Polsce. Mówili  także o przyszłości, o tym by eliminować nietolerancję, antysemityzm czy wykluczenie. Debacie przysłuchiwali się uczniowie świętokrzyskich szkół. W spotkaniu uczestniczyła Agata Binkowska członek Zarządu Województwa.

więcej

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!