Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

więcej

spwzswpz

Aktualności


2018-03-05

Kulinarne świętokrzyskie znane w świecie

Naturalne konfitury ze Starachowic, tłoczone na zimno oleje z Mikułowic czy woda z Uzdrowiska Busko-Zdrój - produkty z niewielkich, lokalnych przetwórni podbijają serca smakoszy w całej Polsce i nie tylko. Regionalne skarby opieczętowane znakiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie trafiają do Anglii, Belgii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, a nawet na Bliski Wschód. Lista krajów wciąż rośnie.

więcej

2018-02-27

Pokaż, napisz, że "Świętokrzyskie to my!"

Uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Świętokrzyskie to my..." organizowanego w ramach obchodów jubileuszu 20.lecia województwa świętokrzyskiego. Na prace w formie  eseju, pracy plastycznej w formie plakatu, prezentacji multimedialnej lub filmiku czekamy do 30 kwietnia.

więcej

2018-02-06

Region Świętokrzyski promuje swoją ofertę turystyczną na targach Salon des Vacances w Brukseli

W dniach 1-4 lutego 2018r. regiony Polski Wschodniej w tym Region Świętokrzyski promowały swoją ofertę turystyczną na największych w Belgii targach turystycznych- Salon des Vacances. Targi „ Salon des Vacances”, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w krajach Beneluxu. W tym roku była to już 60 jubileuszowa edycja tych targów. W wydarzeniu wzięło udział około 700 wystawców, a odwiedziło ponad 100 tysięcy osób. Tematami przewodnimi targów były: rejsy wycieczkowe, Spa&Wellness i zdrowie oraz  gastronomia. Stoisko Domu Polski Wschodniej wchodziło w skład polskiego stoiska narodowego znajdującego się w głównej hali. Polska Wschodnia promowała m. in. szlak rowerowy Green Velo jako najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. Jest to ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy, wiedzie przez pięć województw Wschodniej Polski.

więcej

2018-02-06

Powstała Świętokrzyska Rada ds. Dwujęzyczności

Znajomość języków obcych zwiększa konkurencyjność i atrakcyjność inwestycyjną regionów, sprzyja międzynarodowej współpracy w biznesie, internacjonalizacji szkół, uczelni czy instytucji kultury. Dlatego inicjowanie, wspieranie oraz prowadzenie działań służących popularyzacji dwujęzyczności jako narzędzia służącego powyższym celom będzie najważniejszym zadaniem Świętokrzyskiej Rady ds. Dwujęzyczności powołanej przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa. Spotkanie założycielskie Rady odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

więcej

2018-02-01

O polityce spójności w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

W Domu Polski Wschodniej w Brukseli marszałek Adam Jarubas uczestniczył  w spotkaniu z Przewodniczącym Europejskiego Komitetu Regionów Karlem-Heinzem Lambertzem.  Celem spotkania było uroczyste podpisanie deklaracji poparcia dla #CohesionAlliance (#SojuszSpójności), która jest inicjatywą podmiotów przekonanych, że polityka spójności UE musi pozostać filarem przyszłości Wspólnoty.

więcej

Kalendarium

Listopad 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!