Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

więcej

spwzswpz

Aktualności


2016-11-29

Samorządy w projektach pomocy rozwojowej i polonijnych

Jednostki samorządu terytorialnego mogą być ważnym partnerem rządu we wsparciu państw Partnerstwa Wschodniego i środowisk polonijnych. Potrzebne jest jednak większe zaangażowanie samorządów w projekty pomocy rozwojowej, a także we wzmacnianie więzi społeczności lokalnych ze środowiskami polonijnymi, szczególnie w związku z polityką repatriacyjną. Ze względu na niewielki udział samorządów w projektach pomocy rozwojowej, niewykorzystane pozostają ich rozbudowane sieci kontaktów międzynarodowych, doświadczenie w realizacji projektów z zagranicznymi partnerami i specjalistyczna wiedza. Pomimo nowego regulaminu konkursu polonijnego, który uniemożliwia udział samorządom, warto rozważyć ponowne ich dopuszczenie w kolejnym roku.

więcej

2016-11-29

Stypendia dla studentów polskiego pochodzenia z Ukrainy i Mołdawii

39 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Województwa w ramach II edycji programu pomocy stypendialnej dla Polaków oraz osób polskiego pochodzenia ze Wschodu.

więcej

2016-11-25

Węgrzy nagrodzili polski design

Ikony wzornictwa z Ćmielowa, a także nowoczesne lampy oraz szkło z polską metką zostały okrzyknięte najlepszymi eksponatami wystawy PAIiIZ „Designed in Poland”, która właśnie zakończyła się w Budapeszcie.

więcej

2016-11-25

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny

W najbliższą niedzielę, 27 listopada w godzinach 10 – 17  w Hotelu Marriott w Warszawie  odbędzie się IX Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny. Jest to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Żon Ambasadorów (SHOM). W kiermaszu weźmie udział kilkadziesiąt ambasad i kilkanaście fundacji i stowarzyszeń. Wśród nich jest Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, której partnerem będzie Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

więcej

2016-11-24

Partnerska umowa pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Franklin Park w USA

Podczas listopadowej wizyty w Stanach Zjednoczonych, prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig i Barrett Pedersen, burmistrz Franklin Park w USA podpisali umowę o współpracy partnerskiej obu miast. Jest to sfinalizowane zapoczątkowanej przed rokiem współpracy Skarżyska z amerykańskimi samorządami i kolejny krok do ścisłej kooperacji regionu z miastami amerykańskimi. Prezydent Skarżyska wziął udział także w odsłonięciu we Franklin Park pamiątkowej tablicy na cześć Skarżyska-Kamiennej oraz w uroczystym nadaniu imienia „Świętokrzyskie" jednej z ulic w Chicago.

więcej

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!