Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

więcej

spwzswpz

Aktualności


2016-08-25

Dzieci i młodzież z Obwodu Winnickiego na Ukrainie w Województwie Świętokrzyskim

Na zaproszenie Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w dniach 25 sierpnia – 3 września 2016 roku w regionie świętokrzyskim będzie wypoczywać grupa dzieci i młodzieży z ukraińskiego obwodu winnickiego, których rodziny poszkodowane zostały w wyniku działań wojennych na wschodzie Ukrainy.

więcej

2016-08-23

25. Rocznica Niepodległości Ukrainy. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego w Winnicy.

Trzyosobowa delegacja na czele z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Panem Adamem Jarubasem reprezentuje województwo świętokrzyskie na uroczystościach związanych z obchodami 25. rocznicy Niepodległości Ukrainy w obwodzie winnickim.
W programie wizyty zaplanowano również wspólne rozmowy i oficjalne spotkania z przedstawicielami władz obwodu winnickiego na temat planów dalszej współpracy międzyregionalnej.  Przedstawiciele świętokrzyskiego samorządu złożyli w dniu dzisiejszym kwiaty pod Pomnikiem Chwały i Bohaterów Niebiańskiej Sotni oraz pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego.

więcej

2016-08-23

Export do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Jakie wyzwania i obowiązki czekają eksporterów w zmieniającej się rzeczywistości wspólnotowej? Czy warto utrzymywać rynek polskich owoców i warzyw w Unii Europejskiej i  dlaczego warto eksportować na rynek wspólnotowy? Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Michael Dembinski, Główny Doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, który 26 sierpnia poprowadzi warsztat dla świętokrzyskich eksporterów owoców i warzyw.

więcej

2016-08-12

Dymarki Świętokrzyskie jako podróż w czasie i przestrzeni.

Kiedy w połowie XX wieku rozpoczęto intensywne badania naukowe nad pozostałościami starożytnych warsztatów produkcyjnych w Górach Świętokrzyskich, nikt chyba nie przewidywał, że prace te staną się pretekstem do organizacji imprezy masowej. Nikt też raczej nie mógł przewidzieć, że impreza nazwana niegdyś Dymarkami Świętokrzyskimi będzie przedsięwzięciem organizowanym nieprzerwanie przez 50 lat, a łączna liczba uczestników wszystkich edycji przekroczy milion osób. Można sobie oczywiście zadać pytanie, czy podane liczby odzwierciedlają faktyczne znaczenie Dymarek. Nie ulega natomiast wątpliwości, że w regionie świętokrzyskim jest to z pewnością jedno z największych wydarzeń plenerowych, o ile nie największe.

więcej

2016-08-11

Zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych - dotacje podmiotowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Do 16 sierpnia 2016 r. można składać wnioski o udzielenie dotacji podmiotowych na realizację w 2017 r. zadań mających na celu ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz zachowanie i rozwój języka regionalnego.  

więcej

Kalendarium

Wrzesień 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30           

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!