Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Aktualności


2019-06-27

Zagraniczni eksperci o biogospodarce w świętokrzyskiem

Międzynarodowi partnerzy z Finlandii, Norwegii, Łotwy i Estonii przybyli w dniach 3-6 czerwca 2019 r. w świętokrzyskie  z wizytą benchmarkingową w ramach projektu # R043 RDI2CluB. Motywem przewodnim wizyty był innowacyjny powrót do tradycji i wykorzystanie doświadczeń minionych pokoleń w zakresie przetwórstwa spożywczego oraz budownictwa drewnianego w procesie tworzenia nowoczesnej biogospodarki na ziemi świętokrzyskiej.

więcej

2019-06-04

Międzynarodowe święto bajki w Pacanowie!

W niedzielę, 2 czerwca odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Rosja 2019. Ulicami Pacanowa przeszedł barwny, rozśpiewany i bajkowy korowód dziecięcy. Tego dnia swoje 86. urodziny obchodził Koziołek Matołek. Z tej okazji nie zabrakło pysznego tortu oraz występów artystycznych. Gościem wydarzenia był marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

więcej

2019-05-31

O przyszłości polityki regionalnej w Unii Europejskiej po 2020 roku

W dniu 29 maja 2019 r. z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Świetokrzyskiego w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z Ekspertem” w siedzibie Domu Polski Wschodniej w Brukseli. Tym razem razem naszym ekspertem był Pan Wolfgang Münch (Zastępca Szefa Wydziału, DG REGIO, Komisji Europejskiej), który w swojej prezentacji krótko przedstawił ogólne założenia rozwoju regionalnego Unii Europejskiej oraz polityki spójności w nowej perspektywie budżetowej na lata 2021-2027.

więcej

2019-05-29

Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Przed nami największe wydarzenie kulturalne dla najmłodszych w kraju, czyli 17. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów – Rosja 2019. Patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej, Agata Kornhauser-Duda. Festiwal rozpocznie się 31 maja i potrwa do 2 czerwca.

więcej

2019-05-21

Marszałek Bętkowski w Winnicy. Spotkania z Polonią i udział w Dniu Europy

Przebywająca w Winnicy delegacja świętokrzyskich samorządowców, biorąca udział w ukraińskich obchodach Dnia Europy, spotkała się z Damianem Ciarcińskim, Konsulem Generalnym RP w Winnicy. Marszałek Andrzej Bętkowski, Mariusz Bodo, Sekretarz Województwa oraz Grzegorz Banaś, przewodniczący Komisji Strategii, Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odbyli ponadto spotkanie z przedstawicielami Polonii zamieszkującej Okręg Winnicki oraz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą pobyt w Winnicy Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego w maju 1920 roku.

więcej

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!