Szukaj ...

  • w kategorii
  • od do
LOGO woj. świętokrzyskiegoHerb woj. świętokrzyskiego
plenru
dla niedowidzaćych
tworz pdf

Wydarzenia

2019-05-30

Zaproszenie na misję gospodarczą w Szanghaju

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju. To największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy. Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości. ...

2018-11-27

Swiętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy- misja gospodarcza tour operatorów

Sektor turystyczno-uzdrowiskowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów Regionu Świętokrzyskiego, którego potencjał można istotnie zwiększyć poprzez działania promocyjne. W takie przedsięwzięcia wpisuje się planowana przez Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniach 12 – 15 czerwca 2019r. misja przyjazdowa gości zagranicznych połączona z VI spotkaniem sieciującym pn.: „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Busku-Zdroju. Celem tego wydarzenia, jak w latach ubiegłych będzie promocja regionalnych możliwości tego sektora na rynkach zagranicznych oraz nawiązanie nowych, trwałych kontaktów. Program wydarzenia przewiduje w części merytorycznej, oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, również wizyty w lokalnych sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. ...

2018-05-23

Spotkanie Grupy Sterującej międzynarodowego projektu ATM for SME`s

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Cagliari odbyło się spotkanie Grupy Sterującej  międzynarodowego projektu  ATM for SME`s – “Access to Microfinance for Small and Medium-sized Enterprises”, (“Dostęp do mikrofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”), realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli w ramach Programu INTERREG EUROPA. ...

więcej

spwzswpz

Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Przed nami największe wydarzenie kulturalne dla najmłodszych w kraju, czyli 17. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów – Rosja 2019. Patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej, Agata Kornhauser-Duda. Festiwal rozpocznie się 31 maja i potrwa do 2 czerwca.


 

Na początek, 31 maja w Europejskim Centrum Bajki odbędą się XIII Spotkania Mistrzów Teatru. To ogólnopolski przegląd najlepszych dziecięcych grup teatralnych. W sumie zgłosiło się około 120 dzieci w wieku 7-16 lat. Z kolei 1 czerwca rywalizować będą wokaliści w ramach XIII Spotkań Mistrzów Muzyki.

Zmaganiom artystycznym będą towarzyszyć wydarzenia kulturalne. 31 maja wystąpi Kielecki Teatr Tańca z fragmentami spektaklu “Dziadek do orzechów”, a Zespół Teatralny “Bambo” z Rumi przedstawi spektakl “Bajka o sennej Nutce”. Na 1 czerwca zaplanowano koncert gwiazdy – Antka Smykiewicza, znanego miedzy innymi z The Voice of Poland.

Finał festiwalu zaplanowano na 2 czerwca, kiedy ulicami Pacanowa przemaszeruje rozśpiewany barwny Bajkowy Korowód w stylu Show must go on! A to nie konie atrakcji, ponieważ właśnie wtedy Koziołek Matołek będzie świętował swoje 86. urodziny. Najpierw o godzinie 13.30 rondu w Słupi nadane zostanie imię Koziołka Matołka, a o 15 na Rynku sędziwy jubilat będzie częstował tortem. Uczestnicy uroczystości finałowej zaproszeni zostaną do namiotu cyrkowego na spotkanie z zaczarowanym światem teatru, cyrku i magii. Trzy spektakle zaprezentuje Cyrk Juremix. Będą także teatry uliczne, popisy iluzjonisty Pana Li i akrobacje braci Kłeczek.

Tradycyjne, obok występów i prezentacji odbywać się będą warsztaty w strefach wiedzy, zabawy, twórczości i rodziców. Zaplanowano programowanie robotów, sterowanie humanoidalnym automatem, a także zajęcia w laboratorium Mendelejewa, z którego wyparowały pierwiastki. Młodzi ludzie spróbują zbudować silnik elektryczny, samochód i rakietę kosmiczną, poznają także jak działa umysł geniusza. Strefę twórczości zdominuje mobilna huta szkła, gdzie w temperaturze 1300 stopni powstaną kwiaty, patery, wazoniki, kielichy, zwierzęta. Będą także warsztaty kowalstwa, ceramiczne, garncarskie, kaligrafii rosyjskiej, upcyklingu, malowania na szkle i tworzenia ogrodów w słoikach. Na najmłodszych czekać będzie wesoła piaskownica, wielka gąsienica, klocki bump, mega klocki cegły i gry recyclingowe. Będzie także coś dla rodziców.

Podczas dni festiwalowych działać będzie także najnowsza atrakcja Europejskiego Centrum Bajki, czyli Wioska Indiańska Manitu.

źródło: świętokrzyskie.pro


Galeria zdjęć

  • spwz

Kalendarium

Lipiec 2019
PonWtŚrCzPtSobNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       

Galeria

Współpraca zagraniczna

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Zespól redakcyjny Świętokrzyskiej Platformy Współpracy Zagranicznej
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 34A
tel. 41 341 69 14
faks 41 344 36 11
spwz@sejmik.kielce.pl
Projekt pn. “Świętokrzyska platforma współpracy zagranicznej” w ramach konkursu “Wsparcie obywatelskiego i samorządowego wymiaru polskiej polityki zagranicznej 2013” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

realizacja: strony internetowe NET-atak.pl

F O R U M

Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!